Bieżące informacje

Kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem pasażera i ujawnieniem ponad 600 porcji handlowych narkotyków

Data publikacji 01.12.2020

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego przeprowadzili kontrolę drogową kierującego osobowym Volkswagenem. Spotkanie z mundurowymi zakończyło się ujawnianiem ponad 600 porcji handlowych amfetaminy, a także zatrzymaniem ich właściciela siedzącego na fotelu pasażera. Wspólna podróż znajomych została przerwana, a mężczyzna naruszający Ustawę o przeciwdziałaniu narkomani trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

Wrocławscy policjanci na jednej z ulic Ołbina zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym Volkswagenem. Zainteresowanie policjantów wzbudził podejrzany styl jazdy kierującego, odbiegający od prostoliniowego, jednak najprawdopodobniej podyktowany stanem drogi, bo mężczyzna był trzeźwy.

Kontrola ta zakończyłaby się po kilku minutach, gdyby nie rzucające się w oczy nerwowe zachowanie pasażera pojazdu. Funkcjonariusze są wyczuleni na różne odstępstwa od normy i po raz kolejny przeczucie ich nie myliło. Policjanci w saszetce biodrowej należącej do mężczyzny, ujawnili czarny worek z zawartością białego proszku. Mężczyzna bez skrępowania wyznał, że to amfetamina, a wykonany test potwierdził jego słowa. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 600 porcji handlowych tej zabronionej substancji. Wrocławianin poinformował policjantów, że znalazł ją na jednej z ulic miasta...

Jakby tego było mało, policjanci ujawnili przy 37-latku telefon komórkowy, który według policyjnych systemów został skradziony podczas włamania. Mężczyzna oświadczył jednak, że zakupił urządzenie na jednym z wrocławskich targowisk i nie miał informacji ani świadomości skąd może pochodzić.

Wrocławianin trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. O jego najbliższej przyszłości zadecyduje teraz sąd, a zgodnie z aktualnymi przepisami grozić mu może nawet kilkuletni pobyt za kratkami.

st. sierż. Paweł Noga

Powrót na górę strony