Bieżące informacje

Ostatni weekend listopada za nami, podsumowanie policyjnych działań

Data publikacji 30.11.2020

Wrocławscy policjanci od piątku do niedzieli przeprowadzili blisko tysiąc różnego rodzaju interwencji. W ręce mundurowych wpadło 17 osób poszukiwanych w tym jedna nieletnia, a także 43 sprawców zatrzymanych na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Policjanci zatrzymali 16 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić swoje pojazdy pod wpływem alkoholu.

Wrocławscy policjanci od piątku do niedzieli przeprowadzili aż 935 interwencji, zarówno tych podjętych z własnej inicjatywy, jak i tych zgłoszonych przez mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

W ręce mundurowych wpadło 17 osób poszukiwanych w tym jedna nieletnia, a także 43 sprawców czynów zabronionych, zatrzymanych na gorącym uczynku bądź w bezpośrednim pościgu. Policjanci wyeliminowywali z ruchu 16 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd w stanie nietrzeźwości.

Rekordzista tego niechlubnego zestawienia został zatrzymany przez policjantów w Długołęce. 52-latek poruszał się po miejscowości rowerem, mając ponad 3.3 promila alkoholu w organizmie. Natomiast policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego z wrocławskiej komendy zatrzymali na Krzykach 36-letniego kierującego, który wydmuchał blisko 2 promile alkoholu. Jakby tego było mało, mężczyzna miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. O jego dalszym losie zadecyduje sąd, grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze każdorazowo, przy wszystkich podejmowanych przez siebie czynnościach stosują szczególne środki bezpieczeństwa, związane ze stanem epidemii i swoje działania realizują zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych.

st. sierż. Paweł Noga

Powrót na górę strony