Bieżące informacje

Wrocławscy policjanci zaangażowali się w zbiórkę organizowaną dla będących w potrzebie czworonogów

Data publikacji 24.11.2020

„PIES dla PSA’’ pod tą właśnie nazwą Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zorganizował zbiórkę dla zwierzaków będących w potrzebie. Inicjatywa ta powstała wspólnie z organizacją pożytku publicznego „Serce dla Zwierząt” z Prusic. Mundurowi zbierać będą teraz m.in. karmę, smycze oraz inne psie smakołyki, a także zachęcają wszystkich mieszkańców do ich pozostawiania w specjalnych pojemnikach, które znajdują się w każdym komisariacie. W szeregach wrocławskiej Policji również służą psi funkcjonariusze, dlatego tym chętniej policjanci angażują się w tego typu przedsięwzięcia, bo wiedzą jakie to ważne. Chcąc pomóc innym pamiętajmy o wszelkich zasadach bezpieczeństwa w dobie zagrożenia epidemicznego.

Wrocławscy policjanci apelują o pomoc dla potrzebujących psiaków. Akcja pod nazwą „PIES dla PSA” ma na celu m.in. zebranie mokrej i suchej karmy dla czworonogów. W trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój zwierząt, mundurowi chcą zebrać żywność dobrej jakości, wytworzoną przez producentów uznanych na rynku marek. Pieski potrzebują również smycze i chętnie przyjmą wszelkiego rodzaju smakołyki. Zbiórka jest skierowana do wszystkich, którym tak jak policjantom, los czworonogów nie jest obojętny.

Wszystko co uda się zebrać, zostanie przekazane Prusickiej organizacji pożytku publicznego „Serce dla Zwierząt”, która działa na rzecz zwierząt, ratując je przed zgubnym losem.

Karmę można przynieść i umieścić w przygotowanych do tego specjalnie pojemnikach, które są umieszczone w każdym wrocławskim komisariacie Policji. Odwiedzając jednostki Policji, bezwzględnie stosujmy się do obostrzeń obowiązujących obecnie na terenie naszego kraju, które wprowadzono w związku ze stanem epidemii.

Akcję można wesprzeć również „NIE WYCHODZĄC Z DOMU’’, a dokonując wsparcia finansowego. Jest to najprostsza forma pomocy potrzebującym zwierzakom, mająca bezpośredni wpływ na poprawę ich bytu, a dająca satysfakcję osobom biorącym w niej udział.

Więcej informacji można uzyskać u koordynatora akcji pod numerem telefonu 509 576 737 oraz od wrocławskich funkcjonariuszy z NSZZP.

Akcja potrwa do 15 grudnia i serdecznie zachęcamy do wzięcia w niej udziału!

Zespół Komunikacji Społecznej KMP we Wrocławiu

Powrót na górę strony