Bieżące informacje

Tragiczny wypadek na jednej z podwrocławskich dróg. Policjanci przypominają: bądź ostrożny za kierownicą!

Data publikacji 24.11.2020

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w nocy z piątku na sobotę w jednej z małych miejscowości powiatu wrocławskiego. Niestety, w wypadku zginął 25-letni mieszkaniec tej miejscowości. Policjanci przypominają! Stosuj się do obowiązujących przepisów i jedź ostrożnie. Zwłaszcza, że warunki atmosferyczne mogą powodować poślizgi i utratę panowania nad kierowanym pojazdem.

Zbliżająca się zima, ale też panująca jesień wymaga o wiele większej ostrożności od osób, które siadają za kierownicą pojazdów. Bez względu na to, czy ruszają w podróż samochodem, ciężarówką, skuterem lub rowerem. Każdy z nich może bowiem utracić panowanie nad pojazdem np. na śliskiej, pełnej liści drodze. Zwłaszcza, kiedy jest noc, widoczność na drodze jest zła, a temperatury powodują oblodzenie jezdni. Dlatego jako policjanci cały czas staramy się uświadamiać o zagrożeniach, które mogą płynąć z jazdy w trudnych, jesiennych warunkach.

Niestety, ze wstępnych ustaleń wynika, że to właśnie utrata kontroli nad kierowanym pojazdem była przyczyną tragicznego zdarzenia, do którego doszło na jednej z bocznych dróg powiatu wrocławskiego. W nocy z soboty na niedzielę policjanci oraz strażacy otrzymali zgłoszenie o pojeździe, który uderzył w położony przy drodze budynek gospodarczy. Siła uderzenia była tak duża, że kierujący nim mężczyzna został zakleszczony we wnętrzu osobowego BMW. Przybyli na miejsce strażacy wyciągnęli poszkodowanego z auta i podjęli próbę reanimacji. Niestety, okazała się ona nieskuteczna.

W wyniku wypadku śmierć poniósł 25-letni mężczyzna, mieszkaniec miejscowości, w której doszło do zdarzenia. Policjanci dokładnie sprawdzają, jaka była przyczyna tej tragedii.

Dlatego funkcjonariusze przypominają! Jedź ostrożnie! Bez względu na to, czy wsiadasz za kierownicę w dzień, czy w nocy, stosuj się do obowiązujących przepisów, aby podróż, w którą ruszasz nie była twoją ostatnią. To nie wstyd jechać wolniej, jeśli na drodze panują trudniejsze warunki, ani też, jeśli jesteś wyprzedzany przez inne pojazdy, które łamią ograniczenia prędkości. Dbaj o swoje bezpieczeństwo, ale myśl również o innych uczestnikach ruchu. Każdy z nich, tak samo jak ty, chce cało i zdrowo dojechać do celu.

sierż. szt. Krzysztof Marcjan

Powrót na górę strony