Bieżące informacje

Manifestacje, to wydarzenia często przepełnione skrajnymi emocjami. Dlatego podczas nich działają funkcjonariusze Zespołu Antykonfliktowego

Data publikacji 28.10.2020

Marsze, zgromadzenia, pikiety czy manifestacje – to wydarzenia, podczas których często emocje biorą górę. Dlatego w ich zabezpieczaniu udział biorą nie tylko policjanci wydziałów prewencji, czy ruchu drogowego, ale też funkcjonariusze specjalistycznych komórek, m.in. Zespołu Antykonfliktowego. Dbają o to, aby wszelkie możliwe antagonizmy zostały rozwiązane w sposób jak najbardziej spokojny. Tak też było dziś na Placu Społecznym, gdzie doszło do nerwowej sytuacji pomiędzy jednym z kierowców, a manifestantami.

Funkcjonariuszom Policji, jak nikomu innemu, zależy za spokojnym przebiegu wszelkich zabezpieczeń. Mundurowi dbają o bezpieczeństwo nie tylko uczestników tego typu wydarzeń, ale również o bezpieczeństwo mieszkańców Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Swój udział mają w tym również funkcjonariusze Zespołu Antykonfliktowego, którzy starają się rozładować emocje uczestników, a te czasem biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.

Dziś przed godziną 14. w rejonie wrocławskiego Placu Społecznego, skutecznie zainterweniowali policjanci z tej specjalistycznej komórki. W pewnej chwili, pomiędzy uczestnikami manifestacji znalazł się kierujący, który próbował kontynuować podróż swoim samochodem. Jednak było to niemożliwe z powodu przemarszu osób biorących udział w tym wydarzeniu. Niestety, mężczyzna dał ponieść się swoim emocjom i między nim, a manifestantami doszło do nerwowej utarczki słownej.

Tę sytuację zauważyli policjanci Zespołu Antykonfliktowego i natychmiast zareagowali. Uspokoili zarówno kierującego, jak też uczestników manifestacji. Rzeczowa i spokojna rozmowa z funkcjonariuszami umożliwiła opanowanie tego nieprzyjemnego dla każdej ze stron zdarzenia.

Do policjantów nie zgłosiła się żadna osoba, która miałaby być w jakikolwiek sposób poszkodowana w wyniku tej nerwowej sytuacji, a policjanci otrzymali nawet kilka słownych podziękowań za szybkie i sprawne działanie. Doświadczenie funkcjonariuszy załagodziło spór pomiędzy stronami i dalsze zabezpieczenie przebiegało spokojnie, a przede wszystkim bezpiecznie dla wszystkich.

Przypominamy, że podczas takich wydarzeń należy się stosować do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy. Bezpieczeństwo wszystkich osób, zarówno tych, którzy biorą udział w wydarzeniu, jak również osób postronnych, jest dla nich priorytetem.

Zespół Komunikacji Społecznej

Powrót na górę strony