Bieżące informacje

Jechał skuterem przez wrocławskie ulice. Miał wiele na sumieniu

Data publikacji 28.10.2020

Wrocławscy policjanci na ulicy Pułaskiego dokonali kontroli kierującego skuterem. Funkcjonariuszy zaniepokoił styl jazdy mężczyzny dalece odbiegający od linii prostej. Mężczyzna wydmuchał ponad 0.5 promila, ale nie było to jego jedyne zmartwienie. 19-latek był poszukiwany i posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dalszą jazdę kontynuował już na czterech kołach, siedząc z tyłu na kanapie radiowozu.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego podczas nocnej służby na wrocławskich ulicach zwrócili uwagę na kierującego skuterem, którego tor jazdy nawet nie był zbliżony do prostoliniowego.

Mundurowi natychmiast przerwali tę jazdę i dokonali sprawdzenia, czym był ona podyktowana. Charakterystyczny zapach alkoholu wyjaśnił wszystko, a badanie alkomatem tylko to potwierdziło. Mężczyzna prowadził jednoślad w stanie nietrzeźwości, a na wyświetlaczu pokazała się wartość przekraczająca 0.5 promila.

Funkcjonariusze dokonali sprawdzenia 19-latka w systemach policyjnych i mimo młodego wieku jego kartoteka niestety była bogata. Wrocławianin był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 miesięcy, a także posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na wszystkie kategorie.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. 19-latek będzie musiał odpowiedzieć teraz za dwa popełnione przestępstwa, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, a także niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd, który podejmie decyzję o ewentualnym przedłużeniem jego pobytu za kratkami. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Paweł Noga

Powrót na górę strony