Bieżące informacje

Policjanci z drogówki pomogli 88-letniej kobiecie błąkającej się po Starym Mieście

Data publikacji 27.10.2020

Funkcjonariusze z wrocławskiej drogówki, patrolując ulice Starego Miasta, zauważyli starszą kobietę wyglądająca na zdezorientowaną i zagubioną. 88-latka nie potrafiła powiedzieć co robi w tym miejscu, a dane osobowe przez nią podane były niekompletne. Mundurowi wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego, który przebadał kobietę, nie mając uwag do jej stanu zdrowia. Funkcjonariusze ustalili miejsce zamieszkania wrocławianki i odwieźli ją do domu.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego podczas patrolowania ulic Starego Miasta zwrócili uwagę na starszą kobietę, która wyglądała na zdezorientowaną i zagubioną. Funkcjonariusze postanowili natychmiast działać. Zaopiekowali się kobietą i spokojnie z nią porozmawiali w policyjnym radiowozie. Policjanci pytali o jej dane i miejsce zamieszkania, niestety kobieta nie potrafiła wyjaśnić, gdzie się znajduje, a podawane przez nią informacje były niekompletne. Policjanci w toku przeprowadzonych czynności ujawnili dokument należący do 88-latki, na którym widniał jej adres. Przed ruszeniem w podróż do domu, funkcjonariusze zadbali jeszcze o sprawdzenie stanu zdrowia starszej kobiety.

Policjanci w trosce o zdrowie kobiety wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego, który po jej przebadaniu nie stwierdził wskazań do hospitalizacji. Mundurowi odwieźli kobietę do miejsca zamieszkania i o całej sytuacji poinformowali jej rodzinę.

Historia ta kończy się szczęśliwie, ale policjanci apelują, aby w podobnych sytuacjach reagować i nie przechodzić obok takich osób obojętnie. Często od naszej reakcji może zależeć czyjeś zdrowie, a nawet życie. Reagujmy w każdym przypadku, jeżeli ktoś potrzebuje pomocy.

st. sierż. Paweł Noga

Powrót na górę strony