Bieżące informacje

Wiele na sumieniu miał kierujący zatrzymany przez wrocławską policję

Data publikacji 27.10.2020

Policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego podczas patrolu jednej z podwrocławskich miejscowości zauważyli kierującego osobowym Fiatem, który miał problemy z prostoliniową jazdą i jak się później okazało nie było to podyktowane omijaniem dziur w jezdni. 28-latek miał ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie. Nie było to jedyne popełnione przez niego przestępstwo. Mężczyzna miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a jakby tego było mało okazał się być poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Wrocławscy policjanci, patrolując jedną z podwrocławskich miejscowości, zwrócili uwagę na kierującego osobowym Fiatem, którego styl jazdy wydał się podejrzany i sugerował, że osoba go prowadząca jest pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Policjanci zatrzymali pojazd w miejscu bezpiecznym i dokonali jego kontroli. Po raz kolejny przeczucie ich nie myliło. Po otwarciu drzwi funkcjonariusze wyczuli wydobywający się z pojazdu charakterystyczny zapach alkoholu. Badanie stanu treściwości kierującego wykazało ponad 1.5 promila, ale był to dopiero początek problemów mieszkańca gminy Długołęka.

Mundurowi sprawdzili tożsamość mężczyzny i wówczas wyszło na jaw, że jest on osobą poszukiwaną celem odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności. Jakby tego było mało, posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i już dalszą podróż kontynuował radiowozem w ich towarzystwie w kierunku policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Teraz to sąd zadecyduje czy pobyt 28-latka za kratkami się przedłuży. Zgodnie z aktualnymi przepisami kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą 2 lat pozbawienia wolności, natomiast niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Paweł Noga

Powrót na górę strony