Bieżące informacje

Już dziś pomyśl o swojej przyszłości i zostań policjantem. Możesz obejrzeć też film, który powstał dla Ciebie…

Data publikacji 31.12.2020

Stabilne zatrudnienie i praca dająca wiele satysfakcji m.in. z niesienia pomocy innym oraz oferująca możliwość stałego rozwoju - to tylko niektóre aspekty związane ze służbą w Policji. Do tego uposażenie, które na start wyniesie blisko 3880 złotych na rękę, a dla osoby do 26 roku życia około 4220 złotych. Zachęcamy więc do obejrzenia filmu zrealizowanego jeszcze przed epidemią Covid-19, przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wspólnie z młodymi ludźmi z pasją i wielkim talentem - uczniami Wrocławskiej Szkoły Filmowej Mastershot. Jeśli szukasz zmian w swoim dotychczasowym życiu i jesteś gotów na wyzwania, a także myślisz poważnie o swojej przyszłości, zapoznają się z materiałami, złóż dokumenty i zostań policjantem.

Jeszcze do niedawna zachęcaliśmy kandydatów do służby w Policji, aby z uwagi na zaistniałą szczególną sytuację, kierowali dokumenty o których mowa w art. 25 ust. 2 pkt 1 ustawy o Policji - drogą pocztową. Spora część osób skorzystała z tej możliwości, co w czasie panujących ograniczeń związanych z epidemią, dało możliwość wdrożenia w ich przypadku wstępnych działań związanych z procesem rekrutacji. Będą one mogły teraz przystąpić do dalszego etapu postępowania kwalifikacyjnego.

Na obecnym etapie przyjęte rozwiązania umożliwiają już powrót do klasycznej formy rekrutacji. Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji, oczywiście po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, mogą składać osobiście komplet dokumentów w Wydziale Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy ul. Połbina 1. Wszelkie informacje na temat doboru do służby w szeregach Policji znajdują się tu:

Informacje rekrutacyjne - kliknij, aby przenieść się na stronę ze szczegółami

Służba w naszych szeregach daje na co dzień niepowtarzalną szansę zawodowego rozwoju, a liczna oferta szkoleń resortowych, stwarza możliwość poszerzania horyzontów, zdobycia nowych umiejętności oraz pogłębiania wiedzy oraz doświadczenia w różnych dziedzinach. Zostając policjantem, stajesz się członkiem ponad 100-tysięcznej formacji, której głównym celem jest pomaganie obywatelom i dbanie o bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. To zawód dla profesjonalistów i ludzi z pasją - dużo wymagający i dużo dający w zamian. Daje wiele satysfakcji, a wdzięczność osób, którym udzieliło się pomocy - bywa bezcenna.

Być może w podjęciu odpowiedniej decyzji, pomoże zamieszczony film zrealizowany przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu razem z uczniami z Wrocławskiej Szkoły Filmowej Mastershot. Zachęcamy do jego obejrzenia i rozważenia ważnej życiowo decyzji zawodowej, związanej ze stabilną, ciekawą pracą, która być może stanie się także pasją…

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

  • Policjanci podczas uroczystości ślubowania, funkcjonariusze stoją z uniesioną jedną ręką
    policyjne ślubowanie
  • Kandydat siedzi przy biurku podczas składania dokumentów aplikacyjnych, po drugiej stronie siedzi policjant Wydziału Kadr
    kandydat podczas składania dokumentów aplikacyjnych
  • Kandydat do służby pokonuje policyjny tor przeszkód na sali gimnastycznej: przeskakuje przez skrzynię
    policyjny tor przeszkód
  • Zdjęcia przedstawia 4 kadry z filmu "Operacja Meksyk"

Film Operacja Meksyk - film promocyjny

Opis filmu: Film promocyjny Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zachęcający do wstępowania do służby

Pobierz plik Operacja Meksyk - film promocyjny (format mp4 - rozmiar 27.69 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony