Promesy dla medalistów i wyróżnionych uczestników IPA Games 2026
Wczoraj, 9 czerwca 2026 roku w Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu miało miejsce oficjalne wręczenie promes medalistom i wyróżnionym IPA Games 2026 z rąk Komendanta Miejskiego Policji insp. Rafała Siczek. Wrocławscy policjanci zdobyli medale w wielu konkurencjach m.in. judo, „Strength Challenge”, biegach, pływaniu, rozgrywkach w koszykówce 3x3 oraz piłce nożnej.
Promesy zostały wręczone następującym policjantom:
- mł. asp. Martyna Ciaskowska z Wydziału Kadr KMP Wrocław wywalczyła brązowy medal w judo zajmując 3 miejsce w swojej kategorii,
- mł. asp. Joanna Barabasz z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki została multimedalistką w pływaniu zdobywając trzy złote medale. Dwa w wpływaniu indywidualnym, stylem klasycznym i dowolnym na dystansie 50 metrów oraz jeden złoty w sztafecie na dystansie 4x25 metrów stylem dowolnym,
- st. sierż. Ilona Janczyk z Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście zdobyła dwa złote medale w biegach na 5 km i 10 km w swojej kategorii wiekowej.
- sierż. Patrycja Andrejczuk z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Wrocław stanęła na 3 miejscu podium w konkurencji wytrzymałościowo - siłowej „Strength Challange”,
- asp. szt. Michał Kawalec z Wydziału Prewencji KMP Wrocław i zajął pierwsze miejsce w konkurencji sprawnościowo-wytrzymałościowej „Strength Challenge”,
- kom. Łukasz Nowakowski Dyżurny Wydziału Sztab Policji KMP Wrocław zdobył złoty medal w badmintonie, a także brązowy medal w grze deblowej.
W rozgrywkach koszykówki 3x3 wrocławskie funkcjonariuszki zdobyły srebrny medal w składzie:
- sierż. szt. Magdalena Żuk z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Wrocław,
- st. sierż. Kinga Pietrzyk z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Wrocław,
- sierż. Patrycja Andrejczuk z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Wrocław,
- st. post. Patrycja Sygulka z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna.
Komendant również wyróżnił policjantów drużyny piłkarskiej za udział w rozgrywkach i zajęcie czwartego miejsca.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników oraz godnego reprezentowania polskiej Policji na arenie międzynarodowej.
Spotkanie przebiegło w serdecznej i przyjaznej atmosferze, będąc okazją do podsumowania sportowych sukcesów oraz wyrażenia, uznania dla zaangażowania i osiągnięć reprezentantów. Przy wspólnej kawie i poczęstunku uczestnicy mieli możliwość wymiany doświadczeń, wspomnień z zawodów oraz rozmów o kolejnych wyzwaniach sportowych. Gratulujemy wszystkim medalistom i wyróżnionym zawodnikom oraz życzymy dalszych sukcesów zarówno na arenach sportowych, jak i w codziennej służbie.
Funkcjonariusze z komendy miejskiej kolejny raz udowodnili, że służba w Policji idzie w parze z determinacją, siłą charakteru i sportową pasją. Nasze występy pozostaną ważnym akcentem tegorocznych IPA Games i inspiracją dla kolejnych policyjnych sportowców.