Bieżące informacje

Szybka reakcja dzielnicowych z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna pomogła mężczyźnie w kryzysie emocjonalnym

Data publikacji 10.07.2025

Kilka dni temu na terenie Wrocławia doszło do nietypowego i zarazem niepokojącego zdarzenia. 28-letni mężczyzna wszedł na słup trakcyjny, narażając swoje zdrowie i życie. Na miejsce jako pierwsze dotarły dzielnicowe z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna, które rozpoczęły z mężczyzną rozmowę i podjęły próbę opanowania sytuacji.

Podczas jednej ze służb wrocławskie dzielnicowe z komisariatu przy ul. Połbina 1 z polecenia dyżurnego jednostki realizowały interwencję dotyczącą młodego mężczyzny, który wszedł na słup trakcyjny przy ul. Rogowskiej. 
Policjantki z tamtejszej jednostki szybko dotarły na miejsce i podjęły rozmowę z osobą, która znajdowała się w tak niebezpiecznych okolicznościowych. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych nie doszło do tragedii, a mężczyźnie udzielona została fachowa pomoc medyczna.
To nie pierwszy raz, kiedy funkcjonariusze uratowali czyjeś życie. Zawsze tego typu zgłoszenia są traktowane z najwyższym priorytetem, bo najważniejsze dla interweniujących policjantów jest zawsze zdrowie i życie ludzkie.

W działaniach wzięły udział również inne służby ratunkowe, w tym straż pożarna, bez której technicznego wsparcia niemożliwym byłoby udzielenie pomocy – mężczyzna został bezpiecznie zdjęty z wysokości przy pomocy specjalistycznego podnośnika strażackiego. 
Dzięki dobrej współpracy wszystkich służb na miejscu, cała interwencja przebiegła sprawnie i zakończyła się szczęśliwie.
Zdarzenie to pokazuje, jak ważną częścią codziennej służby policjantów jest reagowanie na sytuacje kryzysowe i udzielanie wsparcia osobom w trudnych momentach życia.

Znajdujesz się w kryzysie emocjonalnym, zmagasz się z życiowymi trudnościami? Skorzystaj z bezpłatnych telefonów pomocowych:

• 116 123 – Ogólnopolska Poradnia Telefoniczna dla Osób Przeżywających Kryzys Emocjonalny, czynny całodobowo,
• 116 111 – Bezpłatny Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, czynny całodobowo,
• 800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny całodobowo,
• 800 702 222 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym, czynny całodobowo.

Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi wyżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo.
Możesz też zgłosić się do najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Pomocy Rodzinie czy Ośrodka Interwencji Kryzysowej. W każdej z tych placówek otrzymasz pomoc, której potrzebujesz! Przysługują Ci porady i konsultacje telefoniczne, wsparcie psychologiczne, porady prawne, psychiatryczne i grupy wsparcia.

Inne przydatne numery telefonów:

• TELEFON ZAUFANIA DLA OSÓB STARSZYCH Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich - 22 635 09 54 (w poniedziałki - 17.00 – 20.00; w środy w godz. 14.00 – 16.00 - dyżur w tematyce choroby Alzheimera; w środy - 17.00 – 20.00; w czwartki - 17.00 – 20.00);
• Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 22 668 70 00 lub 801 120 002 (całodobowa infolinia);
• Policyjny Telefon Zaufania - 800 120 226. W przypadku bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia nie wahaj się i zadzwoń pod numer alarmowy 112.

podkomisarz Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 

Powrót na górę strony