Bieżące informacje

Dzielnicowi uratowali życie 78-letniej kobiety

Data publikacji 13.05.2025

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna dzięki dobremu wyszkoleniu oraz szybkiej i sprawnie przeprowadzonej interwencji uratowali starszą kobietę. Funkcjonariusze otrzymali wcześniej informację od zaniepokojonego znajomego 78-latki o tym, że nie widział jej od kilku dni. Na szczęście policjanci dotarli do pokrzywdzonej w ostatniej chwili, bo leżała już ona na podłodze, miała siną twarz i krwiaki na ciele. Kobieta została przetransportowana do szpitala, gdzie została jej udzielona dalsza pomoc medyczna.

Kolejny raz wrocławscy policjanci sierż. szt. Krzysztof Andruszewski oraz st. sierż. Igor Niedbała udowodnili, że ich najważniejszym zadaniem jest pomoc drugiej osobie. Do funkcjonariuszy wpłynęła informacja o podejrzeniu zgonu, jednej z mieszkanek Wrocławia. Taką wiadomość zgłosił zaniepokojony znajomy, który nie widział kobiety przez kilka dni. Z uzyskanych informacji wynikało, że 78-letnia kobieta mieszka sama.

Policjanci w ciągu kilku minut znaleźli się w miejscu zamieszkania kobiety. Tam zastali kobietę leżącą na podłodze w kuchni, która sprawiała wrażenie nieprzytomnej, z siną twarzą i krwiakami na ciele. Dzielnicowi niezwłocznie przystąpili do sprawdzenia czynności życiowych i udzielenia pierwszej pomocy. Po sprawdzeniu okazało się, że w minimalnym stopniu wyczuwalne są czynności krążeniowo-oddechowe. Ułożono kobietę w pozycji bezpiecznej, okrywając jej ciało w celu przeciwdziałania dalszemu wyziębieniu. Dzielnicowi monitorowali stan poszkodowanej do czasu przyjazdu zespołu medycznego.

Mieszkanka Wrocławia została przetransportowana przez Pogotowie Ratunkowe do jednego z wrocławskich szpitali, gdzie została jej udzielona dalsza pomoc medyczna.

Policjanci po raz kolejny udowodnili, jak ważna jest ich obecność w terenie i gotowość do niesienia pomocy w każdej sytuacji. Jeśli komukolwiek grozi utrata życia lub zdrowia, wówczas funkcjonariusze działają błyskawicznie. Tak też było w tej sytuacji.

Zdarzenie to również pokazuje jak ważne jest zainteresowanie, wrażliwość i empatia sąsiadów oraz znajomych. Zwracajmy uwagę na starsze i samotne osoby w naszym otoczeniu- sąsiadów, którzy mogą potrzebować naszej pomocy ale nie zawsze mają odwagę lub mają możliwość o nią prosić. Czasem wystarczy rozmowa, drobne wsparcie lub szybka reakcja na nietypowe zachowanie, by uratować komuś życie.

Pomagajmy sobie nawzajem - bądźmy sąsiadami, na których można liczyć.

asp. szt. Anna Nicer
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu


 


 

 

Powrót na górę strony