Spotkanie wrocławskich policjantów i ratownika medycznego z młodzieżą w Liceum Ogólnokształcącym Dolnośląskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego
Funkcjonariusze Komisariatu Policji Wrocław Krzyki w ramach prowadzonych lekcji z uczniami szkoły średniej mówili o zagadnieniach związanych z demoralizacją oraz odpowiedzialnością prawną nieletnich. Nie zabrakło również rozmów o strukturach policyjnych i wieloaspektowości pracy mundurowych. W spotkaniu uczestniczył ratownik medyczny, który teorię ratowania ludzkiego życia połączył z praktyką.
Wrocławscy policjanci w ramach profilaktyki przeprowadzają lekcje w różnych placówkach między innymi w szkołach średnich, gdzie z młodzieżą rozmawiają na takie tematy jak demoralizacja. Opowiadają również o odpowiedzialności prawnej, która w razie popełnienia czynów zabronionych nie omija również nieletnich. Świadomość na temat odpowiedzialności za swoje czyny, jest czymś bardzo istotnym w czasie dorastania, o czym stale przypominają mundurowi.
Podczas lekcji krzyccy policjanci tj. mł. asp. Justyna Zbrożek-Dudek i asp. Jan Jakubowski opowiadali również o swojej pracy oraz jej różnorodności. Praca w niebieskim mundurze, niesie za sobą wiele wyzwań, ale też daje wiele przestrzeni, w których każdy będzie mógł rozwijać swoje zainteresowania. Uczniowie klasy mundurowej z zaciekawieniem słuchali lekcji, ponieważ sami w przyszłości chcą na co dzień nosić mundur.
Wykład dla słuchaczy został wzbogacony przez policjanta asp. Łukasza Staromłyńskeigo, który również jest ratownikiem medycznym i dla młodzieży przygotował specjalne zajęcia na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie była to sucha teoria, ponieważ wszyscy uczestnicy zajęć mogli spróbować swoich sił na przyniesionym przez medyka fantomie. Wiedza na ten temat i odpowiednie jej wykorzystanie może uratować komuś życie – podkreślał ratownik.