Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna w ostatnim czasie dwukrotnie pomogli osobom w kryzysie emocjonalnym
Podczas jednej ze służb dzielnicowa z komisariatu przy ul. Połbina 1 otrzymała wiadomość od osoby objętej procedurą niebieskiej karty. Z treści wynikało, że kobieta w tym przypadku ma poważny kryzys emocjonalny oraz myśli samobójcze. W drugiej sytuacji tuż przed sylwestrową nocą policjanci interweniowali dzięki reakcji kolegi po fachu, który po służbie usłyszał wzywanie pomocy od swojego sąsiada. Oba przypadki miały swój pozytywny finał. Szybka reakcja funkcjonariuszy zapobiegła możliwej tragedii. Osoby w potrzebie trafiły pod fachową opiekę medyków.
Podczas jednej ze służb dzielnicowa z komisariatu przy ul. Połbina 1 otrzymała wiadomość od osoby objętej procedurą niebieskiej karty. Z treści wynikało, że kobieta w tym przypadku ma poważny kryzys emocjonalny oraz myśli samobójcze. W drugiej sytuacji tuż przed sylwestrową nocą policjanci interweniowali dzięki reakcji kolegi po fachu, który po służbie usłyszał wzywanie pomocy od swojego sąsiada.
W obu sytuacjach dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii, a osobom w potrzebie udzielona została fachowa pomoc medyczna.
To nie pierwszy raz, kiedy funkcjonariusze uratowali czyjeś życie. Zawsze tego typu zgłoszenia są traktowane z najwyższym priorytetem, bo najważniejsze dla interweniujących policjantów jest zawsze zdrowie i życie ludzkie.
Skorzystaj z bezpłatnych telefonów pomocowych:
• 116 123 – Ogólnopolska Poradnia Telefoniczna dla Osób Przeżywających Kryzys Emocjonalny, czynny całodobowo,
• 116 111 – Bezpłatny Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, czynny całodobowo,
• 800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny całodobowo,
• 800 702 222 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym, czynny całodobowo.
Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi wyżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo.
Możesz też zgłosić się do najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Pomocy Rodzinie czy Ośrodka Interwencji Kryzysowej. W każdej z tych placówek otrzymasz pomoc, której potrzebujesz! Przysługują Ci porady i konsultacje telefoniczne, wsparcie psychologiczne, porady prawne, psychiatryczne i grupy wsparcia.
Inne przydatne numery telefonów:
• TELEFON ZAUFANIA DLA OSÓB STARSZYCH Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich - 22 635 09 54 (w poniedziałki - 17.00 – 20.00; w środy w godz. 14.00 – 16.00 - dyżur w tematyce choroby Alzheimera; w środy - 17.00 – 20.00; w czwartki - 17.00 – 20.00);
• Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 22 668 70 00 lub 801 120 002 (całodobowa infolinia);
• Policyjny Telefon Zaufania - 800 120 226. W przypadku bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia nie wahaj się i zadzwoń pod numer alarmowy 112.
st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu