Bieżące informacje

Empatia to jedna z cech, którą musi odznaczać się każdy policjant. Wykazali się nią funkcjonariusze z wrocławskiego Psiego Pola, którzy uratowali życie 33-letniemu mężczyźnie

Funkcjonariusze pionu prewencji z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole podczas jednej ze służb otrzymali informację o mężczyźnie, który siedząc na skraju dachu chce z niego skoczyć. We wskazany rejon natychmiast pojechali policjanci. Na miejscu zastali 33-latka, który chciał odebrać sobie życie. Dzięki profesjonalnej interwencji, którą przeprowadzili funkcjonariusze, mężczyzna dał się przekonać do zmiany swojej decyzji i przyjął oferowaną pomoc.

Cała interwencja miała miejsce na wrocławskim Psim Polu, gdzie policja otrzymała zgłoszenie o tym, że na skraju dachu siedzi mężczyzna, który chce podjąć desperacki krok. Na miejsce natychmiast udali się mundurowi, którzy nie zwlekali z udzieleniem 33-latkowi pomocy.

Jeden z policjantów na początku interwencji rozpoczął spokojną rozmowę, by uświadomić mężczyźnie, że przyjechali mu pomóc i chcą, żeby ten im zaufał. I tak się też stało, ponieważ po chwili 33-latek pozwolił funkcjonariuszowi usiąść niedaleko siebie, gdzie obaj kontynuowali rozmowę.

Uwierz mi płacz jest naprawdę dobry… Nie wstydź się tego, że płaczesz” - słowa skierowane przez mundurowego, świadczą o ogromnej empatii, która podczas tak ciężkiej interwencji okazała się być na wagę złota, a nawet życia. Finalnie 33-latek postanowił zaufać funkcjonariuszom i podjął dobrą decyzję, wybierając sięgnięcie po pomoc.

Podczas całej interwencji na miejscu obecna była również Państwowa Straż Pożarna, która rozłożyła skokochron oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, którym przekazano mieszkańca Wrocławia w celu udzielenia mu pomocy medycznej.

Ponownie przypominamy, że potrzebując pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też wejść na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, gdzie możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, że nie musimy być sami z naszymi problemami! Są osoby, które nam pomogą całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

st. sierż. Mateusz Ziętek
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Film Film z policyjnej kamery

Pobierz plik Film z policyjnej kamery (format mp4 - rozmiar 47.41 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony