Bieżące informacje

Wrocławscy policjanci podsumowali pierwszy lipcowy weekend

Data publikacji 08.07.2024

Ponad 1100 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci od piątku do niedzieli, zatrzymując aż 84 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadły także 24 poszukiwane osoby. Intensywna praca mundurowych doprowadziła również do wyeliminowania z ruchu aż 35 nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy po alkoholu.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i podległych komisariatów, tylko w ubiegły weekend zrealizowali 1139 różnego rodzaju interwencji. Policjanci podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy m.in. w sytuacjach, kiedy widzieli, że naruszane jest prawo, a także interweniowali w związku ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Intensywna praca wrocławskich policjantów doprowadziła również do wyeliminowywania z ruchu aż 35 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich jechał samochodem osobowym, gdy miał ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji Wrocław Krzyki. Nieodpowiedzialny 38-letni kierowca jadąc volkswagenem stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze zatrzymali także 24 poszukiwane osoby, a także 84 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

Policjanci, patrolujący codziennie stolicę Dolnego Śląska oraz powiat wrocławski nie ustają w wysiłkach, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz przyjezdnym.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony