Bieżące informacje

Policjanci zatrzymali w bezpośrednim pościgu mężczyznę, który zabrał kobiecie torebkę z rzeczami osobistymi [NAGRANIE]

Data publikacji 21.05.2024

Pomagamy i chronimy, to nie tylko hasło a motto, którym kierują się policjanci. Udowodnili to ostatnio funkcjonariusze z komisariatu Wrocław Psie Pole, którzy schwytali po pościgu podejrzanego o kradzież. Funkcjonariuszy w radiowozie zatrzymała na drodze pokrzywdzona informując ich o tym, że sprawca zabrał jej torebkę z rzeczami osobistymi. Ostatecznie do rozboju nie doszło, ale mężczyzna odpowie za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadanie środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Kilka dni temu, w godzinach późno wieczornych do funkcjonariuszy z Referatu Patrolowo Interwencyjnego Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole, którzy jechali radiowozem w okolicach ulicy Ślężnej podbiegła nagle roztrzęsiona kobieta. Poinformowała ich, że przed chwilą sprawca używając siły fizycznej ukradł jej torebkę z telefonem komórkowym i rzeczami osobistymi. Mężczyzna miał oddalić się z miejsca samochodem.

W związku z tym funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg za podejrzanym pojazdem. Mimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania kierowca jadący volkswagenem nie reagował. Policjanci w pewnej chwili uniemożliwili dalszą jazdę mężczyźnie. Podejrzewany został zatrzymany.

Okazało się, że 44-letni mieszkaniec Wrocławia miał w aucie marihuanę, amfetaminę i tabletki clonozepanum. W wyniku przeprowadzonej interwencji funkcjonariusze odzyskali całe skradzione mienie.

Ostatecznie do rozboju nie doszło, bo zatrzymany był znany pokrzywdzonej i nie chciał jej nic ukraść.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i niezatrzymania się do kontroli drogowej za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

kom. Wojciech Jabłoński
KMP we Wrocławiu
 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony