Bieżące informacje

"Panowie stanęli na wysokości zadania i uratowali życie mojego syna!" – takie słowa skierowała do Krzyckich policjantów kobieta, która poprosiła o pomoc

Data publikacji 15.05.2024

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki otrzymali pisemne podziękowania od kobiety, która poprosiła o pomoc. "Pragnę podziękować załodze patrolu, który przybył na interwencję. Panowie stanęli na wysokości zadania i uratowali życie mego syna! Nie wiem jak wyrazić swoje podziękowania - Życzyć mogę dalszej owocnej pracy. Wyrazy wdzięczności dla Tego Patrolu i życzę wszystkim tak wspaniałego podejścia do służby! Jeszcze raz dziękuję - mama z rodziną."

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w środku nocy. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki otrzymali informację telefoniczną od zaniepokojonej kobiety, która martwiła się o niepełnosprawnego syna.

Po dotarciu na jedno z wrocławskich osiedli, funkcjonariusze zastali na miejscu matkę 42-letniego mężczyzny. Okazało się, że kobieta nie może się z nim skontaktować telefonicznie. Dodała, że jej syn choruje na padaczkę a ostatni atak miał kilka dni wcześniej.

W pomieszczeniu pracowniczym, gdzie powinien się znajdować 42-latek było zgaszone światło. Funkcjonariusze zauważyli klucze w drzwiach od strony wewnętrznej. Nagle policjanci usłyszeli zza drzwi głos dławienia się i kaszlu. W związku z tym mundurowi przeskoczyli przez 2 metrowe ogrodzenie z kolcami. Okazało się, że wewnątrz pomieszczenia na zieli leżał na plecach cały zakrwawiony mężczyzna. Poszkodowany nie odpowiadał na pytania i cały się trząsł.

Policjanci natychmiast przystąpili do udzielania pomocy. Funkcjonariusze zlokalizowali i zatamowali krwawienie po czym ułożyli go w pozycji bezpiecznej. Mężczyzna wypluł znaczną ilość krwi i dostał kolejnego ataku padaczki. Mundurowi cały czas byli przy poszkodowanym, aby nic już złego mu się nie stało. Po chwili na miejsce przybył wezwany wcześniej zespół ratownictwa medycznego, który przejął mężczyznę.

Medycy zdecydowali o przewiezieniu 42-latka do szpitala. Kobieta napisała podziękowania dla interweniujących policjantów, które zamieszczamy poniżej.

kom. Wojciech Jabłoński
KMP we Wrocławiu

Pragnę podziękować załodze patrolu, który przybył na interwencję mego zgłoszenia około godziny pierwszej na ulicę [...] Interwencja wielkiej wagi, Panowie stanęli na wysokości zadania i uratowali życie mego syna! Nie wiem jak wyrazić swoje podziękowania - Życzyć mogę dalszej owocnej pracy. Należą się wielkie ucałowania. Wyrazy wdzięczności dla Tego Patrolu i życzę wszystkim tak wspaniałego podejścia do służby! Jeszcze raz dziękuję - mama z rodziną. Dobranoc.

 

Powrót na górę strony