Bieżące informacje

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym oraz Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego już za nami

Data publikacji 15.05.2024

Po raz kolejny funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego wrocławskiej komendy miejskiej spotkali się z uczniami szkół podstawowych oraz średnich. Policjanci wystąpili, podobnie jak w latach ubiegłych, w roli prowadzących finały, na szczeblu powiatowym, Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym oraz Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Obie imprezy odbyły się tym razem na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 23 we Wrocławiu przy ul. Przedwiośnie 47.

Podobnie jak w latach ubiegłych także tym razem oba turnieje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów zarówno szkół podstawowych jak i średnich. 

Tego typu wieloetapowe konkursy mają na celu przede wszystkim popularyzowanie przepisów ruchu drogowego, kształtowanie partnerskich postaw wobec uczestników ruchu drogowego, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, inspirowanie uczniów i nauczycieli do działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, promowanie roweru jako środka transportu oraz rozpowszechnianie działań sportowo-rekreacyjnych jako prawidłowych nawyków (w końcu w zdrowym ciele zdrowy duch).

Uczniowie musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną jak i praktyczną. Testy miały na celu zweryfikowanie wiedzy uczniów w zakresie przepisów ruchu drogowego, w tym dotyczących m.in. osób poruszających się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, rowerzystów, hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym, prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.

Po teorii przyszedł czas na praktykę, gdzie każdy z uczniów musiał wykazać się wiedzą i umiejętnościami w udzielaniu pomocy przedmedycznej.
                                                        
Do kolejnego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, zakwalifikowały się dwie drużyny. Jedna ze Szkoły Podstawowej nr 46, a druga ze Szkoły Podstawowej nr 39 we Wrocławiu. 

Do kolejnego etapu eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego we Wrocławiu zakwalifikowała się drużyna z Liceum Służb Mundurowych we Wrocławiu przy ul. Łąkowej 8. 

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Źródło:
asp. Mateusz Strupiński
Wydział Ruchu Drogowego
Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu
  • Część testowa z teorii ruchu drogowego nadzorowana przez funkcjonariusza Policji.
  • Wręczenie nagród w konkursie wiedzy ruchu drogowego na szczeblu powiatowym.
  • Wręczenie nagród w konkursie wiedzy ruchu drogowego na szczeblu powiatowym.
Powrót na górę strony