Bieżące informacje

Policjanci rozpoczęli edukację pod hasłem "Bezpieczne wakacje"

Data publikacji 14.05.2024

Bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem dla funkcjonariuszy jak i całego społeczeństwa. Dlatego też, inicjatywy mające na celu edukację najmłodszych w tym zakresie zakresie są niezmiernie ważne. Jednym z takich działań była wizyta w przedszkolu policjantów z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki. Podczas spotkania przekazywali oni cenne wskazówki dotyczące bezpiecznych wakacji.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki rozpoczęli swoje dziania w ramach akcji "Bezpieczne wakacje". W tym celu odwiedzili dzieci z przedszkola Niezapominajka. Celem spotkania była oczywiście edukacja poprzez zabawę i miło sprzędzony wspólne czas. Rozmowy dotyczyły głownie bezpieczeństwa podczas nadchodzących letnich wakacji.

Podczas spotkania policjanci opowiedzieli dzieciom o najczęstszych zagrożeniach, jakie mogą spotkać w czasie wakacyjnych wyjazdów. Przekazali również wskazówki, jak radzić sobie w sytuacji kontaktu z osobą obcą oraz jak zwracać uwagę na otoczenie, aby uniknąć niepożądanych sytuacji.

"Ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć dzieci, jak dbać o swoje bezpieczeństwo, zwłaszcza podczas letnich wakacji, kiedy spędzają więcej czasu na świeżym powietrzu i często w nieznanym środowisku" - podkreśla st. sierżant Mateusz Ziętek, który prowadził pogadankę.

Spotkanie z policjantami było nie tylko edukacyjne, ale też pełne radości i zabawy. Dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się policyjnemu radiowozowi oraz sprzętowi, którym posługują się funkcjonariusze. Nie zabrakło również możliwości zadawania pytań i rozmowy z policjantami, co spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony maluchów.

Wizyta policjantów w przedszkolu "Niezapominajka" to doskonały przykład tego, jak policjanci angażują się w edukację społeczeństwa już od najmłodszych lat. Dzięki takim inicjatywom dzieci mogą nie tylko zdobyć niezbędną wiedzę na temat bezpieczeństwa, ale także nawiązać pozytywne relacje z funkcjonariuszami, którzy są dla nich wzorcami do naśladowania i pomocą w sytuacjach kryzysowych.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony