Bieżące informacje

Policyjne zabezpieczenie meczu piłkarskiego Śląsk Wrocław - Cracovia

Data publikacji 13.05.2024

W piątek (10 maja) wrocławscy policjanci wzięli udział w zabezpieczeniu meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami WKS Śląsk Wrocław i Cracovią, gdzie na trybunach pojawiło się ponad 22 tys. kibiców. Funkcjonariusze strzegli bezpieczeństwa nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale też w całym mieście. Nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów. Akcją dowodził Zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu mł. insp. Sławomir Wołk.

Na Stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu w piątek o godz. 20.30 odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy WKS Śląsk Wrocław i Cracovią gromadząc na trybunach ponad 22 tysiące kibiców. Nie licząc sportowych emocji, spotkanie przebiegło spokojnie. Funkcjonariusze współpracowali podczas zabezpieczenia z służbami porządkowymi organizatora imprezy sportowej, których pracownicy m.in. kontrolowali osoby wchodzące oraz pojazdy wjeżdżające na stadion.

Jeszcze przed meczem w siedzibie Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu odbyła się odprawa, podczas której omówiono szczegółowo obszary zadań zaplanowanych do realizacji podczas tego zabezpieczenia.

Działania prowadzone były wielotorowo i ukierunkowane były przede wszystkim na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom imprezy sportowej oraz ładu i porządku publicznego przed, w trakcie i po meczu. W zabezpieczeniu udział brali m. in. policjanci pionów prewencji, ruchu drogowego i operacyjnego. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem na terenie miasta oraz na trasach przejazdu do i z Wrocławia. Prowadzili też działania mające na celu usprawnienie ruchu drogowego na ciągach komunikacyjnych przebiegających w okolicy miejsca imprezy.

Nie odnotowano poważnych wydarzeń mających wpływ na bezpieczeństwo kibiców oraz mieszkańców Wrocławia.

kom. Wojciech Jabłoński
KMP we Wrocławiu
  • Zdjęcie umundurowanych funkcjonariuszy stojących obok oznakowanego radiowozu w trakcie wykonywania czynności do zabezpieczenia.
  • Zdjęcie umundurowanych funkcjonariuszy ruchu drogowego stojących przy oznakowanym przejściu dla pieszych obok oznakowanego radiowozu w trakcie wykonywania czynności związanych z nadzorowaniem ruchu drogowego.
  • Zdjęcie umundurowanego funkcjonariusza Oddziałów Prewencji Policji w trakcie wykonywania czynności związanych z nadzorowaniem przejścia kibiców przy stadionie.
  • Wchodzący na stadion kibice w asyście umundurowanych policjantów Oddziałów Prewencji Policji oraz stojących obok oznakowanych radiowozów.
  • Funkcjonariusz ruchu drogowego kierujący ruchem na ulicy przy stadionie miejskim we Wrocławiu.
  • Funkcjonariusz ruchu drogowego kierujący ruchem na ulicy przy stadionie miejskim we Wrocławiu.
Powrót na górę strony