Bieżące informacje

Policjanci znaleźli blisko 5 kg amfetaminy w bagażniku [NAGRANIE Z KAMERY]

Jakiś czas temu opisywaliśmy sytuację, kiedy funkcjonariusze z wrocławskiej drogówki znaleźli w bagażniku nowej dacii narkotyki, teraz pokazujemy nagranie z policyjnej kamery. Przypomnijmy, że 59-letni mężczyzna podróżujący autostradą A4 przewoził wówczas blisko 5 kg amfetaminy, o której rzekomo nie miał pojęcia. Rutynowa kontrola stanu trzeźwości dla kierującego zakończyła się w policyjnym areszcie oraz widmem kary nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Już po kilku sekundach rozmowy z zatrzymanym do kontroli stanu trzeźwości kierowcą dacii policjanci z wrocławskiej drogówki wiedzieli, że mężczyzna coś przed nimi ukrywa. Uwagę mundurowych zwróciło szczególnie nerwowe zachowanie 59-latka.

Przeczucie ich nie myliło, gdyż w bagażniku auta, podróżującego autostradą A4 59-latka znaleźli narkotyki i nie mówimy tu o kilku, czy nawet kilkunastu gramach. Policjanci znaleźli blisko 5 kg amfetaminy, o których obecności wrocławianin rzekomo nie miał pojęcia.

Co prawda badanie alkomatem nie wskazało, żeby mężczyzna wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Policjanci nie mieli również zastrzeżeń co do auta i uprawnień do kierowania 59-latka, ale tak znaczna ilość narkotyku spowodowała, że auto zostało zabezpieczone, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Teraz o dalszym losie wrocławianina zdecyduje sąd, który już podjął decyzję o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci 3 miesięcy aresztu. 59-latkowi, który w trakcie rozmowy z mundurowymi stwierdził, iż narkotyki nie należą do niego, a w kierowanym przez niego aucie wzięły się nie wiadomo skąd, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu
 
 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony