Bieżące informacje

3-dniowe praktyki klas maturalnych w Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu

Data publikacji 11.05.2024

Jakiś czas temu odbyły się praktyki uczniów klasy maturalnej Europejskiej Szkoły Służb Mundurowych. Młodzi ludzie zapoznawali się i uczestniczyli w różnych zajęciach prowadzonych przez policjantów. Licealiści mieli okazję zapoznać się z taktykami i technikami interwencji, uczestniczyć w treningach zarówno z psami służbowymi jak ich przewodnikami oraz brać udział w zabezpieczaniu śladów kryminalistycznych. Dodatkowo, policjanci opowiedzieli uczestnikom o procesie rekrutacji do naszej formacji.

W Europejskiej Szkole Służb Mundurowych we Wrocławiu można uzyskać wykształcenie ogólnokształcącego wraz z maturą, jednocześnie zdobywając obszerną wiedzę i umiejętności podczas zajęć specjalistycznych związanych ze służbami mundurowymi, prawem oraz sportem. Uczniowie klasy policyjnej mieli okazję odbyć kilkudniowe praktyki w komendzie miejskiej we Wrocławiu.

Już pierwszego dnia praktyk licealiści mieli możliwość przystąpienia do testu sprawności fizycznej w hali sportowej, podobnego do tego, który muszą zaliczyć kandydaci do służby w Policji. Podczas zajęć, uczniowie poznawali także taktyki i techniki interwencji pod czujnym okiem funkcjonariuszy.

Kolejnym etapem były spotkania z przewodnikami psów służbowych oraz ich wiernymi towarzyszami. Podczas praktyk w Wydziale Techniki Kryminalistycznej, praktykanci zajmowali się pierwszymi zabezpieczeniami śladów.

Dodatkowo, policjanci opowiedzieli uczestnikom o procesie rekrutacji do naszej formacji.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu
Powrót na górę strony