Bieżące informacje

Wrocław to nie miejsce do driftu, ani tor wyścigowy! Fanom „jazdy bokiem” skutecznie przypominają o tym funkcjonariusze wrocławskiej drogówki

Jeszcze przed długim weekendem majowym parking pod jednym z centrów handlowych na Bielanach Wrocławskich zapełnił się różnego rodzaju "stuningowanymi" autami. Na miejscu byli również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wrocławskiej komendy miejskiej, którzy w trakcie 90 kontroli pojazdów udowodnili, że ich właściciele mają lekceważący stosunek zarówno do przepisów ruchu drogowego jak i stanu technicznego swoich samochodów. O skali „nieprawidłowości” najlepiej świadczy fakt, że w zaledwie jedną noc dwaj funkcjonariusze, poruszający się nieozonowanym radiowozem przeprowadzili 14 kontroli drogowych nakładając na kierujących mandaty na łączną kwotę ponad 17 tysięcy złotych! Wrocław to nie miejsce dla pseudodrifterów, a Ci którzy chcą "polatać bokiem" lub pościgać "na ¼ mili" niech jadą na specjalnie przygotowane do tego tory wyścigowe!

Już po raz kolejny, w związku z pojawieniem się informacji dotyczącej nielegalnych wyścigów, mających się odbyć na terenie Wrocławia i okolic, funkcjonariusze podjęli zdecydowane działania w tej sprawie.

Celem funkcjonariuszy biorących udział w nocnych działaniach było zarówno niedopuszczenie do wyścigów pojazdów na drogach publicznych, jak też ujawnianie sprawców wykroczeń i napiętnowanie ich negatywnych zachowań na drogach. Należy pamiętać, że tego typu brawura za kierownicą stwarza realne zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla samych uczestników tego typu wydarzeń, ale również osób postronnych.

Mundurowi do działań wykorzystywali m.in. oznakowane jak też nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory.

Funkcjonariusze w ramach swoich zadań i uprawnień kontrolowali kierowców oraz inne osoby, które naruszały przepisy. W sumie funkcjonariusze sprawdzili 90 pojazdów, m.in. wystawiając kierującym 34 mandaty, dotyczące różnego rodzaju wykroczeń w ruchu drogowym.

O skali „nieprawidłowości” najlepiej świadczy fakt, że w zaledwie jedną noc dwaj funkcjonariusze, poruszający się nieozonowanym radiowozem przeprowadzili 14 kontroli drogowych nakładając na kierujących mandaty na łączną kwotę ponad 17 tysięcy złotych! Wśród zatrzymanych do kontroli był 25-letni miłośnik szybkiej jazdy, który na Autostradowej Obwodnicy Wrocławiu rozpędził swojego „stuningowanego” mercedesa do prędkość 188 km/h. Kosztowało go to 4000 złotych oraz 14 punktów karnych.

Tego typu nocne działania nie są pierwszymi przeprowadzonymi na drogach stolicy Dolnego Śląska, a funkcjonariusze zapowiadają jednocześnie, że tego typu akcje będą kontynuowane w przyszłości. Nie ma zgody Policji na łamanie przepisów na drodze i narażanie życia oraz zdrowia innych użytkowników.

Wrocław to nie miejsce dla pseudodrifterów, a Ci którzy chcą "polatać bokiem" lub pościgać "na ¼ mili" niech jadą na specjalnie przygotowane do tego tory wyścigowe!

mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu  
                                                                                   

Powrót na górę strony