Bieżące informacje

Międzynarodowe Zawody Kynologiczne w Czechach

Data publikacji 20.04.2024

Na terenie Republiki Czeskiej odbyły się Międzynarodowe Zawody Kynologiczne zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Pardubicach. Do wspólnej rywalizacji przystąpili przewodnicy psów służbowych z Czech, Słowacji i Polski. Bardzo dobrze w tych zawodach spisał się wrocławski przewodnik z psem Rambo (MIG) reprezentujący Komendę Miejską Policji we Wrocławiu, który wraz ze swoim owczarkiem belgijskim - „Rambo”, w kategorii przewodników międzynarodowych zajął I miejsce.

Międzynarodowe Zawody Kynologiczne to dla policjantów doskonała możliwość sprawdzenia i podnoszenia swoich umiejętności w zakresie współpracy oraz realizacji zadań służbowych razem z psami. Tym razem do Trpisov zostali zaproszeni funkcjonariusze z Czech, Słowacji i Polski, którzy rywalizowali o tytuł najlepszego przewodnika psa służbowego.

Przewodnicy wraz ze swoimi psami przez kilka dni od 15 do 18 kwietnia br., rywalizowali w wielu konkurencjach. Sędziowie oceniali m. in. posłuszeństwo ogólne, tropienie śladów, obronę przewodnika, przeszukiwanie pomieszczeń i terenu leśnego, pościg psa za sprawcą w kagańcu i bez kagańca, reakcję psa na strzały.

Drużyna z Wrocławia reprezentowana była przez policjantów w składzie: asp. Robert Pawliszko z psem Lonar, mł. asp. Mateusz Jankowski z psem Mig oraz sierż. Szt. Barbara Hajdes z psem Orgin. Sukces wrocławskiego policjanta oraz zaciętą rywalizację podczas zawodów obserwował osobiście Szef dolnośląskiego garnizonu nadinsp. Paweł Półtorzycki.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony