Bieżące informacje

Ponad 2,6 tys. paczek nielegalnych papierosów przejęli policjanci z komendy miejskiej we Wrocławiu

Policjanci z komendy miejskiej we Wrocławiu namierzyli i zatrzymali 54-latka, który posiadał wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie oraz w pomieszczeniach magazynowych użytkowanych przez niego łącznie ponad 2,6 tys. nielegalnych paczek papierosów znanych marek. Straty skarbu państwa szacowane są na kwotę ponad 60 tys. zł. Sprawa jest rozwojowa.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu od pewnego czasu prowadzili obserwację hal magazynowych nieopodal ścisłego centrum miasta. Policjanci ustalili, że w jednym z takich pomieszczeń mogą znajdować się nielegalne wyroby tytoniowe.

W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli jak pewien mężczyzna trzymający w rękach duże torby zbliża się drzwi i otwiera je. W związku z tym policjanci zatrzymali 54-latka. Po sprawdzeniu pomieszczeń użytkowanych przez podejrzewanego funkcjonariusze odnaleźli łącznie ponad 2,6 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa szacowane są na kwotę ponad 60 tys. zł.

Sprawa jest rozwojowa. Przypomnijmy, że zgodnie z art. 65 §1 Kodeksu karnego skarbowego za popełniony czyn grozi kara grzywny lub też kara pozbawienia wolności, albo obie te kary łącznie, ale o tym ostatecznie zdecyduje sąd.

kom. Wojciech Jabłoński
KMP we Wrocławiu
Powrót na górę strony