Bieżące informacje

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukrył w piwnicy kokainę i marihuanę

Wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępczość narkotykową. Funkcjonariusze w piwnicy użytkowanej przez 24-latka znaleźli kokainę i marihuanę. Z zabezpieczonej ilości można było uzyskać ponad 1200 porcji handlowych środków odurzających. Ponadto policjanci znaleźli też wagę elektroniczną, mogącą służyć do porcjowania nielegalnych substancji. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a jeśli w grę wchodzi znaczna ich ilość, to zagrożenie wzrasta nawet do 10 lat.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego z komendy miejskiej uzyskali informację, że jeden z mężczyzn mieszkających na wrocławskim osiedlu Tarnogaj może posiadać znaczne ilości narkotyków.

W związku z tym policjanci postanowili to sprawdzić. Na miejscu w jednym z mieszkań w bloku znajdował się 24-latek. Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń użytkowanych przez mężczyznę okazało się, że w piwnicy znajdują się narkotyki w postaci kokainy oraz marihuany. Z zabezpieczonej ilości można było uzyskać ponad 1200 porcji handlowych środków odurzających. Ponadto policjanci znaleźli też wagę elektroniczną, mogącą służyć do ważenia nielegalnych substancji oraz wiatrówkę i pieniądze.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a jeśli w grę wchodzi znaczna ich ilość, to zagrożenie wzrasta nawet do 10 lat.

kom. Wojciech Jabłoński
KMP we Wrocławiu
Powrót na górę strony