Bieżące informacje

Podsumowanie pracowitego świątecznego weekendu z punktu widzenia wrocławskich policjantów

Data publikacji 02.04.2024

Ponad 1200 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci w miniony, długi weekend świąteczny, zatrzymując od ubiegłego piątku do poniedziałku aż 107 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadło także 32 osoby poszukiwane, w tym również zaginieni. Intensywna praca mundurowych doprowadziła do wyeliminowania z ruchu aż 47 nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić swoje pojazdy po alkoholu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i podległych komisariatów, w ubiegły wydłużony weekend świąteczny zrealizowali aż 1228 różnego rodzaju interwencji. Funkcjonariusze podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy m.in. w sytuacjach, kiedy widzieli, że naruszane jest prawo, a także interweniowali w zw. ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Intensywna praca wrocławskich policjantów doprowadziła również do wyeliminowywania z ruchu aż 47 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich jechał samochodem osobowym, gdy miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że pojazd którym sie porusza, pochodził z kradzieży. 20-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Komsiariatu Policji w Kobierzycach. Nieodpowiedzialny 20-latek prowadził nie swoją toyotę, stwarzając bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu. Z drogi trafił bezpośrednio do policyjnej izby zatrzymań. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Ponadto w trakcie świątecznego weekendu funkcjonariusze zatrzymali aż 32 osoby poszukiwane (w tym osoby zaginione), a także 107 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

Policjanci, nie ustają w wysiłkach mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim przebywającym na terenie Stolicy Dolnego Śląska oraz powiatu wrocławskiego.  

Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 

Powrót na górę strony