Bieżące informacje

Weekend pełen sportowych emocji i powroty z medalami

Data publikacji 27.03.2024

Nowalijka Półmaraton Ślężański 2024. Prawie 3 tys. biegaczy na malowniczej trasie wokół Ślęży, a w tym liczna reprezentacja z wrocławskiej policji. Ponadto jedna z naszych koleżanek wystartowała w Chianti Ultra Trail. To impreza biegowa organizowana w sercu Toskanii. Stanowi wyjątkowe wyzwanie dla biegaczy, którzy chcą odkryć piękno i bogactwo regionu leżącego na południe od Florencji i na północ od Sieny. Udział w biegu to nie tylko sportowa rywalizacja, lecz także podróż przez kulturę, sztukę i tradycję tego urokliwego zakątka Włoch.

Weekend pełen sportowych emocji z licznym udziałem wrocławskich policjantów. Nowalijka Półmaraton Ślężański 2024, a to prawie 3 tys. biegaczy na malowniczej trasie wokół Ślęży. Ponadto jedna z naszych koleżanek wystartowała w Chianti Ultra Trail. To impreza biegowa organizowana w sercu Toskanii. Stanowiąca wyjątkowe wyzwanie dla biegaczy, którzy chcą odkryć piękno i bogactwo regionu leżącego na południe od Florencji i na północ od Sieny.

Podczas wydarzeń nasi reprezentanci zdobyli medale w swojej kategorii X Mistrzostw Polskiej Policji zorganizowanym przez Ipa Wrocław-Poland Półmaratonu Ślężańskiego. Asp. szt. Tomasz Staroń zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast kom. Piotr Bohater uplasował się na miejscu drugim również w kategorii M-40. Asp. Renata Piech z Wydziału Sztab naszej komendy zdobyła Mistrzostwo Polski w swojej kategorii wiekowej K-30. Z kolei st. asp. Anna Janczur ze Starego Miasta pomimo kontuzji zdobyła Wicemistrzostwo Polski w kategorii K-40.

Sierż. Marlena Bajsarowicz pojechała kawałek dalej, aby móc sprawdzić swoje możliwości. Udała się bowiem w przepiękne miejsce i wystartowała w CHIANTI ULTRA TRAIL BY UTMB. Pokonując 73,9 km na wysokości 2905 metrów n.p.m. zajęła 5 miejsce w kategorii K20-34. Na upragnioną metę wbiegała z flagą Polski i łzami wzruszenia.

Jak opowiada sama Marlena atmosfera na biegu z cyklu UTMB World Series to najpiękniejsze czego można doświadczyć, a do Polski wróciła z jeszcze większą zajawką na bieganie.