Policjanci szkolili personel medyczny szpitala w zakresie rozpoznawania potencjalnych ofiar przemocy domowej wśród pacjentów
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki przeprowadzili szkolenie dla personelu Oddziału Klinicznego Chirurgi Urazowo-Ortopedycznej Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej 213. Tematem przewodnim spotkania było rozpoznawanie potencjalnych ofiar przemocy domowej wśród pacjentów oraz omówienie zmian w przepisach dotyczących procedury zakładania niebieskiej karty.
Szkolenie zostało przygotowane i przeprowadzone przez st. sierż. Mateusza Ziętek oraz mł. asp. Łukasza Staromłyńskiego, którzy na codzień pełnią służbę na Komisariacie Policji Wrocław Krzyki. Obaj policjanci mają bogate doświadczenie w pracy związanej z przeciwdziałaniem przemocy domowej oraz współpracą z instytucjami medycznymi.
Spotkanie zorganizowane przez policję miało na celu zwiększenie wiedzy i umiejętności personelu medycznego w zakresie identyfikacji sygnałów wskazujących na możliwość doświadczania przemocy domowej przez pacjentów. Ponadto, omówiono zmiany w przepisach dotyczących procedury zakładania niebieskiej karty, która jest narzędziem pomocnym w szybkim reagowaniu na przypadki przemocy w rodzinie.
Dzięki zaangażowaniu i aktywnemu udziałowi personelu medycznego, spotkanie było pełne cennych dyskusji i wymiany doświadczeń. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki wyrazili nadzieję, że zdobyta wiedza przyczyni się do skuteczniejszej identyfikacji i wsparcia dla osób doświadczających przemocy domowej.