Bieżące informacje

Zabezpieczenie piątkowej imprezy sportowej na Stadionie Miejskim we Wrocławiu

Data publikacji 19.02.2024

W piątek, tj. 16 lutego br. wrocławscy policjanci wzięli udział w zabezpieczeniu meczu piłki nożnej pomiędzy WKS Śląsk Wrocław a Stalą Mielec, gdzie na trybunach pojawiło się ponad 12 tysięcy kibiców. Nad bezpieczeństwem oraz zapewnieniem ładu i porządku publicznego - przed, w trakcie i po meczu, czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego i pionu operacyjnego. Całą akcją dowodził Zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu mł. insp. Oktawiusz Cieślik.

W miniony piątek na Stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy WKS Śląsk Wrocław i Stalą Mielec gromadząc na trybunach ponad 12 tysięcy kibiców. Nie licząc sportowych emocji, spotkanie przebiegło spokojnie. Funkcjonariusze współpracowali podczas zabezpieczenia ze służbami porządkowymi organizatora imprezy sportowej, których pracownicy m.in. kontrolowali osoby wchodzące oraz pojazdy wjeżdżające na stadion.

Jeszcze przed meczem, stadion został sprawdzony przez policyjnych pirotechników, a w siedzibie Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu odbyła się odprawa, podczas której omówiono szczegółowo obszary zadań zaplanowanych do realizacji podczas tego zabezpieczenia.

Działania prowadzone były wielotorowo i ukierunkowane były przede wszystkim na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom imprezy sportowej oraz ładu i porządku publicznego przed, w trakcie i po meczu. W zabezpieczeniu udział brali m.in. policjanci pionów prewencji, ruchu drogowego i operacyjnego.

Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem na terenie miasta oraz na trasach przejazdu do i z Wrocławia. Prowadzili też działania mające na celu usprawnienie ruchu drogowego na ciągach komunikacyjnych, przebiegających w okolicy miejsca imprezy.

Nie odnotowano żadnych poważnych wydarzeń mających wpływ na bezpieczeństwo kibiców oraz mieszkańców Wrocławia.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony