Bieżące informacje

Prawo jazdy kupił, poprzedniego dnia brał narkotyki, a wpadł, bo jechał bez zapiętych pasów…

Data publikacji 26.12.2023

Za kierownicą osobowego opla siedział 22-letni mężczyzna, który zwrócił na siebie uwagę przejeżdżającego patrolu wrocławskiej drogówki. Autem podróżowały dwie osoby, z których tylko kierujący "zapomniał" zapiąć pasy bezpieczeństwa. W trakcie prowadzonych czynności wyszło na jaw, że prowadził auto pod wpływem środków odurzających i w dodatku nie mając do tego wymaganych uprawnień. Jakby tego było mało, 22-latek miał przy sobie narkotyki, a dokument prawa jazdy, którym się posługiwał już na pierwszy rzut oka odbiegał wyglądem od oryginału.

Patrolując ulice Wrocławia policjanci ruchu drogowego komendy miejskiej zwrócili uwagę na kierującego oplem. Autem podróżowały dwie osoby, z których tylko kierujący "zapomniał" zapiąć pasy bezpieczeństwa.

Zatrzymany do kontroli drogowej 22-latek swoim zachowaniem zwrócił uwagę mundurowych. Podczas czynności młody mężczyzna był zdenerwowany, a jego źrenice nie reagowały na światło. Kierujący przyznał się, że minionego wieczoru zażywał m.in. marihuanę.

Podejrzenie policjantów potwierdziło sprawdzenie przeprowadzone przy użyciu narkotestu. Badanie wskazało bowiem na obecność w jego organizmie amfetaminy/metamfetaminy oraz kannabinoidów.

Na tym interwencja się nie zakończyła, gdyż w wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach okazało się, że 22-latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a okazane przez niego dokumenty już na pierwszy rzut oka odbiegały wyglądem od oryginału. Doświadczeni mundurowi zauważyli, że blankiet nie posiada części zabezpieczeń. Sam kierujący przyznał się, że blankiet, który wzbudził podejrzenia policjantów kupił za granicą.

Kontynuując kontrolę funkcjonariusze odnaleźli przy 22-latku zawiniątko zawierające biały proszek, a wykonany przez policjantów test wskazał, że jest to amfetamina.

Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, a za posługiwanie się podrobionym prawej jazdy nawet 5 lat więzienia.

mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony