Bieżące informacje

Zdradziły go zaparowane szyby w aucie... [NAGRANIE]

Uwagę policjantów wrocławskiej drogówki zwróciły zaparowane szyby dostawczego opla i jazda z otwartym oknem. Warunki pogodowe, tj. niska temperatura i opady śniegu nie sprzyjały jeździe z przysłowiowym „zimnym łokciem”. Doświadczenie zawodowe podpowiadało funkcjonariuszom, że kierowca jedzie na „podwójnym gazie”. W tych podejrzeniach utwierdził ich wykonany test na obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. 45-letni mieszkaniec powiatu oławskiego mógł się „pochwalić” wynikiem blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Godziny poranne, a za oknem ziąb i padający śnieg. Patrol wrocławskiej drogówki dostrzega na jednej z wrocławskich ulic dostawczego opla. Ich uwagę zwracają zaparowane szyby oraz jazda na tzw. zimny łokieć.

Przypuszczając, iż kierujący wsiadł do auta, będąc stanie nietrzeźwości postanowili to sprawdzić.

O tym, że 45-letni mieszkaniec powiatu oławskiego kierował na „podwójnym gazie” potwierdził wykonany test na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania to blisko 1,3 promila, a tłumaczenie… poprzedniego wieczoru pił wódkę choć sam nie wie w jakiej ilości.

Za kierownicę opla wsiadł znajomy, który przyjechał na miejsce kontroli, a 45-latek, już bez uprawnień, zajął miejsce pasażera.               

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyzna będzie tłumaczył się sędziemu. Grozi mu kara nawet 3 lat więzienia.

mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 

 

Powrót na górę strony