Bieżące informacje

Policjanci w ostatniej chwili uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie

Funkcjonariusze z wrocławskich Krzyków dotarli do mężczyzny w ostatniej chwili, ratując mu życie. Policjanci otrzymali wcześniej zgłoszenie o młodym mężczyźnie, który będąc pod wpływem alkoholu chce popełnić samobójstwo. Na szczęście funkcjonariusze dotarli na czas i udzielili pokrzywdzonemu niezbędnej pomocy. 26-latek trafił pod opiekę specjalistów.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki otrzymali informację, że w pomieszczeniach jednego z budynków na osiedlu Huby ma znajdować się młody mężczyzna, który chce odebrać sobie życie. Z przekazanych informacji wynikało, że 26-latek może być również pod wpływem alkoholu. Do całego zdarzenia doszło pod koniec listopada br.

W związku z tym natychmiast we wskazany rejon skierowano policjantów. Po dotarciu na miejsce okazało się, że na strychu poszkodowany miał już założoną pętlę na szyi. Policjanci podbiegli do mężczyzny i bezpiecznie go oswobodzili. 26-latek był nietrzeźwy i miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Okazało się, że przyczyną tego desperackiego kroku były problemy osobiste. Młody mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów.

Policjanci znaleźli się we właściwym miejscu i czasie. Niestety nie zawsze pomoc przychodzi na czas, dlatego zachęcamy, aby korzystać z pomocy zanim podejmie się decyzje o ostatnim, nieodwracalnym kroku. Pomocy na terenie całego kraju można szukać, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 i Młodzieżowy Telefon Zaufania - 116 111.

kom. Wojciech Jabłoński
KMP we Wrocławiu
Powrót na górę strony