Bieżące informacje

Kilkaset sztuk akcesoriów do telefonów z podrobionymi znakami towarowymi znanej światowej marki przejęli policjanci z Wrocławia

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej ustalili, że w jednym z wrocławskich sklepów oferowane są do sprzedaży m.in. akcesoria do telefonów z podrobionymi logo znanej na całym świecie marki. Obecny podczas przeszukania specjalista ds. znaków towarowych potwierdził, że ponad 300 pojedynczych sztuk bądź zestawów produktów oznaczonych jest podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi. Suma strat producenta to blisko 100 tys. zł. Mężczyzna, w którego sklepie oferowany był towar tłumaczył się będzie teraz przed sądem.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wrocławskiej komendy miejskiej prowadząc szeroko zakrojone czynności operacyjne, ustalili adres jednego z wrocławskich sklepów, gdzie w sprzedaży znajdowały się akcesoria do telefonów oznaczone nieoryginalnymi logo jednej ze znanych światowych marek.

Po sprawdzeniu sklepu, w obecności specjalisty ds. znaków towarowych, zabezpieczono ponad 300 pojedynczych sztuk lub zestawów akcesoriów z podrobionymi znakami towarowymi znanej marki. 

Suma strat producenta szacowana została na blisko 100 tysięcy złotych.

Ten przestępczy proceder wyczerpuje znamiona artykułu 305 Ustawy prawo własności przemysłowej za co grozić może kara do 2 lat więzienia.  

mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony