Bieżące informacje

Spiesz się powoli! 35 pkt. karnych i zatrzymane prawo jazdy z pewnością podziała na wyobraźnię niejednego kierowcy... [FILM]

Mogłoby się wydawać, że będzie to kolejna rutynowa kontrola drogowa jaką tego dnia przeprowadzą funkcjonariusze wrocławskiej grupy SPEED… To co różniło ją od pozostałych to szereg wykroczeń, które popełnił 27-letni kierujący dostawczym volkswagenem oraz pozostawiający wiele do życzenia stan techniczny jego auta. A wszystko zaczęło się od nadmiernej prędkości z jaką ulicami Wrocławia przemieszczał się swoim busem 27-latek wraz ze swoimi pasażerami. 121 km/h gnał swoim volkswagenem ulicą Jana Nowaka Jeziorańskiego, choć znaki jasno wskazywały, że na tym odcinku drogi dopuszczalna prędkość to 70 km/h! Spotkanie z mundurowymi zakończyło się nałożeniem mandatów w łącznej kwocie 2500 złotych, 35 punktami karnymi oraz zatrzymanym dowodem rejestracyjnym wraz prawe jazdy na okres trzech miesięcy.

Policjanci wrocławskiej grupy SPEED zwracają uwagę nie tylko na przypadki agresywnej i brawurowej jazdy. Oku doświadczonych funkcjonariuszy nie umykają również inne wykroczenia. Tak też było w przypadku 27-letniego kierowcy dostawczego volkswagena.

Policjanci zwrócili uwagę na pędzącego 121 km/h ulicą Jana Nowaka Jeziorańskiego dostawczego volkswagena. Ich uwadze nie umknął również fakt, że 27-latek oraz jeden z jego pasażerów nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Na dodatek gnając lewym pasem ruchu ”zapomniał”, że podczas jazdy nie może korzystać z telefonu. Stan techniczny auta również pozostawiał wiele do życzenia...

Styl jazdy 27-latka oraz lekceważące podejście do obowiązujących przepisów prawa miały swoje odzwierciedlenie w systemach policyjnych, a mianowicie informacji, że wystosowano wniosek o sprawdzenie kwalifikacji kierowcy. Powodem było przekroczenie limitu 24 punktów karnych.                                                                                 
W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze szczegółowo sprawdzili stan techniczny dostawczego volkswagena, ujawniając szereg usterek oraz nieprawidłowości, w tym ogumienie przedniej osi z nadmiernie zużytym bieżnikiem, niepewnym mocowaniem prawego reflektora. Może dlatego auto nie miało aktualnych badań technicznych?

Kontrola przebiegła spokojnie, a kierowca poczuwał się do winy za wszystkie popełnione wykroczenia. 

Pośpiech, który mężczyzna tłumaczył powrotem z pracy do domu kosztował go 2500 zł, 35 punktów karnych i zatrzymanym na 3 miesiące prawem jazdy jak również zatrzymanym dowodem rejestracyjnym pojazdu.

mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 

Powrót na górę strony