Bieżące informacje

"Jazda na zderzaku" z prędkością 173 km/h... do tragedii mogło dojść w każdej chwili!

Data publikacji 20.10.2023

Patrol wrocławskiej drogówki ze specjalnej grupy SPEED, zatrzymał kolejną kierującą, dla której obowiązujące przepisy ruchu drogowego, m.in. ograniczenia prędkości, to raczej "wskazówki". Swoim autem pędziła 173 km/h Autostradową Obwodnicą Wrocławia. Kierująca, która prawo jazdy odebrała w czerwcu 2022r., za nic miała ograniczenie prędkości do 120 km/h, a jakby tego mało nie zachowała minimalnej odległości od poprzedzającego pojazdu, jadąc na tzw. zderzaku. Ten pośpiech i brawura kosztowały ją jedynie 2000 zł i 18 pkt. karnych, bo przecież finał takiej jazdy mógł być tragiczny!

Patrolując Autostradową Obwodnicę Wrocławia policjanci ze specjalnej Grupy SPEED zwrócili uwagę na jadące lewym, skrajnym pasem ruchu audi, którego kierująca przy ograniczeniu prędkości do 120 km/h rozpędziła swoje auto do aż 173 km/h.  

Policyjna kamera zarejestrowała również inne wykroczenie. Mianowicie kobieta pędząc z niedozwoloną prędkości nie zachowywała minimalnej odległości od jadącego przed nią auta.                         

"Jazda na zderzaku" oraz niestosowanie się do obowiązującego ograniczenia prędkości zakończyły się dla kierującej, która prawo jazdy odebrała zaledwie w czerwcu 2022 roku, dwoma mandatami. W sumie za tak brawurową jazdę 22-latka zapłaciła 2000 zł, a do jej konta dopisano 18 pkt. karnych.                                                                                

Zapytana o przyczynę tak nieodpowiedzialnej jazdy kobieta nie potrafiła wytłumaczyć swojego zachowania. Policjantom oświadczyła jedynie, że wraz z pasażerem jadą na weekendowy wypoczynek.

Przypomnijmy, że jedną z głównych przyczyn tragicznych wypadków na drogach, są wciąż brawura za kierownicą i nadmierna prędkość!

mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 39.23 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony