Bieżące informacje

Wrocławscy policjanci tworzą kampanię pn. STOP OSZUSTOM. Do współpracy zapraszają instytucje oraz urzędy mogące wesprzeć tę inicjatywę

Edukacja w zakresie zapobiegania przestępstwom, to bardzo ważny element w kwestii dbania o wspólne bezpieczeństwo. W związku z tym, że obecnie duża część naszego życia znajduje się w wirtualnym świecie, to właśnie tam szczególnie musimy wykazywać wzmożoną czujność. Kampania stworzona przez policjantów pn. STOP OSZUSTOM, to informacje dotyczące przeciwdziałania wyłudzeniom pieniędzy. By ograniczyć przestępczość w tym obszarze oraz uchronić potencjalne ofiary, funkcjonariusze przekazują w trakcie różnego rodzaju wykładów, prelekcji, na łamach portali społecznościowych, stron internetowych, a także w telewizji, wiedzę na temat tego, co zrobić, żeby nie dać się oszukać. Teraz policjanci stworzyli spot graficzny z najważniejszymi informacjami w tym zakresie. Wszystko po to, aby w sposób łatwy i czytelny trafić do jak największej ilości osób, bo na przestępstwo w sieci narażony jest każdy!

Podwyższanie świadomości na temat metod działania sprawców przestępstw, to bardzo ważny element w ich zapobieganiu. Osoby, które narażone są na działanie, w tym przypadku oszustów, znając sposoby jakimi się posługują, będą mogły szybko zdiagnozować, że dana sytuacja może być dla nich niebezpieczna. I choć form, poprzez które policjanci starają się dotrzeć do społeczeństwa wydaje się być bardzo dużo, to nadal pojawiają się kolejne osoby, które padają ofiarą oszustów.

Wysyłanie fałszywych wiadomości SMS, wyłudzanie kodów dostępowych do rachunków bankowych podszywając się pod np. pracownika banku, wysyłanie niebezpiecznych linków, czy też włamywanie się na komunikatory społecznościowe, by wyłudzić kody BLIK od rodziny, znajomych przyjaciół, to właśnie najczęstsze metody działania sprawców.

Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Prosimy nie podejmować działań pod wpływem emocji! Miejmy ograniczone zaufanie zwłaszcza w przypadku inwestowania własnych środków w sieci. To wszystko, na co należy zwrócić uwagę, przedstawiamy za pomocą poniższego spotu oraz planszy edukacyjnej, do których publikacji zachęcamy.

Aktualnie w jego dystrybucji pomaga już wrocławskie MPK oraz odziały ZUS. Za co serdecznie dziękujemy i zapraszamy każdego, kto chciałby wesprzeć naszą kampanię pn. STOP OSZUSTOM.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.7 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony