Bieżące informacje

Wrzesień i początek roku szkolnego – uwaga policjantów skierowana w stronę najmłodszych

Data publikacji 21.09.2023

Połowa września za nami, rok szkolny nabiera rozpędu, a pogoda sprzyja rożnego rodzaju wydarzeniom organizowanym w plenerze. Wrocławscy policjanci odwiedzają najmłodszych w szkołach, na piknikach i innych wydarzeniach, by wspólnie troszczyć się o ich bezpieczeństwo. Tematów do rozmów jest bez liku, a i pytań skierowanych do funkcjonariuszy nie brakuje. W tym miejscu przypominamy, że o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, wszyscy dorośli powinni troszczyć się w sposób szczególny.

Wrześniowe cieple weekendy to mnóstwo festynów, pikników, a także ostatnie dożynki gminne w naszym powiecie, które odbyły się w Sobótce. Do udziału w tych wydarzeniach jesteśmy zapraszani, za co serdecznie dziękujemy. Poprzez swoją obecność staramy się nawiązać kontakt z lokalną społecznością, by reagować na problemy dotyczące bezpośrednio poszczególnych mieszkańców osiedli.

Ponadto początek roku szkolnego, to czas, kiedy uwaga skierowana w kierunku edukacji najmłodszych jest bardzo ważna. To właśnie w najmłodszych klasach policjanci prowadzą zajęcia w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, rozmawiają też o tym jak zachować się w sytuacji różnego rodzaju zagrożeń.

Trwa również kampania pn. „Biała Niedziela w Powiecie Wrocławskim”, podczas której Zarząd Powiatu Wrocławskiego organizuje akcje medyczne wpisującą się w obszar promocji zdrowia, profilaktyki chorób i edukacji zdrowotnej. Również w tych wydarzeniach mieliśmy swój udział, a za nami już kilka takich „Białych Niedziel” m.in. w Siechnicach, Dobrzykowicach, Żórawinie oraz Łozinie.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 

Powrót na górę strony