Bieżące informacje

Sprawca pobicia zgłosił się do komisariatu, po tym jak zobaczył swoje zdjęcie w sieci

Data publikacji 18.09.2023

Jakiś czas temu publikowaliśmy wizerunek sprawcy pobicia, do którego doszło na terenie działania Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec. W trakcie zdarzenia sprawca posłużył się niebezpiecznym narzędziem w postaci noża tzw. motylka. Funkcjonariusze wykonali w tej sprawie szereg czynności i ustaleń w tym także operacyjnych. Jak się okazało mężczyzna po tym jak zobaczył swój wizerunek w sieci, dobrowolnie zgłosił się do Komisariatu Policji w Krakowie. 25-latek usłyszał zarzuty dotyczące pobicia oraz uszkodzenia ciała. Za te przestępstwa grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

31 sierpnia 2023 roku na naszej stronie internetowej oraz profilu Facebook publikowaliśmy komunikat z wizerunkiem mężczyzny poszukiwanego w związku z pobiciem, w trakcie którego sprawca posłużył się niebezpiecznym narzędziem w postaci noża tzw. "motylka". Wizerunek dotarł do wielu osób, w tym także do samego poszukiwanego.

W związku z ujawnieniem swojego zdjęcia na portalu społecznościowym mężczyzna postanowił dobrowolnie zgłosić się do Komisariatu Policji I w Krakowie. Następnie do Wrocławia, gdzie wykonane zostały czynności procesowe z jego udziałem.

25-latek, jak się okazało mieszkaniec woj. małopolskiego, usłyszał w tej sprawie zarzuty dot. uszkodzenia ciała oraz narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Za popełnione czyny grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 30.32 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony