Bieżące informacje

Bezpieczne wakacje i droga do szkoły tematem rozmów wrocławskich policjantów

Data publikacji 29.08.2023

Policjanci z powiatu wrocławskiego uczestniczą w wielu wydarzeniach plenerowych, gdzie prowadzą działania profilaktyczne dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa. Ostatnim razem byli na piknikach oraz festynach m.in. w Dobrzykowicach, Czernicy, Jordanowie Śląskim. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi i ich opiekunami o tym jak unikać zagrożeń podczas wakacji a także co zrobić, żeby droga do szkoły była bezpieczna. Najmłodsi mogli spotkać się z dolnośląską maskotką Policji – Komisarzem Lwem, a fani jednośladów oznakować za darmo swój rower.

Policjanci w powiecie wrocławskim bardzo często korzystają z okazji do spotkań z mieszkańcami podczas różnego rodzaju imprez plenerowych i wydarzeń. Wakacje dobiegają końca, dlatego sezon piknikowy powoli się kończy... Funkcjonariusze starają się bywać wszędzie tam, gdzie mają możliwość spotkać się z lokalną społecznością i porozmawiać w wielu obszarach.

Podczas spotkań policjanci rozmawiają głównie o bezpieczeństwie zarówno z dziećmi jak i dorosłymi. Nie brakuje również zabaw dla najmłodszych. Szczególną popularnością cieszy się Komisarz Lew – maskotka dolnośląskiej Policji. Funkcjonariusze kolportują także materiały dotyczące działań profilaktycznych oraz elementy odblaskowe. Ponadto właściciele rowerów mogli także przystąpić do programu pn. „Twój rower – Twoja własność” i oznakować swój jednoślad.

Tylko w sierpniowych weekendach wrocławscy policjanci uczestniczyli m.in. w festynie organizowanym z okazji akcji pn. „Biała niedziela” w Dobrzykowicach. Swoją obecnością wsparli też Nadodrzańskie Święto Psa, dożynki w Jordanowie Śląskim, Siechnicach, Starym Śleszowie oraz Wilczkowie w gminie Żórawina.

Dziękujemy wszystkim organizatorom oraz uczestnikom tych wydarzeń. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy w dużym stopniu od nas samych. Propagujmy dobre zachowania na drodze, w szkole czy też podwórku. Reagujmy też na wszystkie sytuacje zagrożenia i pamiętajmy o numerze alarmowym 112.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony