Bieżące informacje

Miał co najmniej trzy powody aby próbować uciec policjantom…

Data publikacji 04.08.2023

Policjanci zauważyli jadące ze znaczną prędkością czerwone bmw. Na widok oznakowanego radiowozu siedzący za jego kierownicą młody mężczyzna zaczął uciekać, skręcając gwałtownie w jedną z osiedlowych ulic. Okazało się, że 25-latek miał co najmniej trzy powody aby tak nerwowo zareagować na widok radiowozu. Test narkotykowy wskazał na obecność w jego organizmie m.in. takich środków odurzających jak marihuana, amfetamina oraz kokaina. Na tym interwencja się nie zakończyła, gdyż szybko wyszło na jaw, że leciwe bmw ma cofnięty licznik, a jego właściciel 140 porcji amfetaminy ukrytych w bieliźnie.

Funkcjonariusze wrocławskiej drogówki patrolujący oznakowanym radiowozem ulice Grabiszyna wytypowali do kontroli kierującego czerwonym bmw. 

Na widok policjantów mężczyzna zaczął uciekać, wjeżdżając w poprzeczną ulicę, gdzie szybko zakończył się ten mało brawurowy pościg.

Już pierwsze słowa wypowiedziane przez mężczyznę wzbudziły podejrzenia u obojga policjantów. Ich uwagę zwróciło zachowanie 25-latka oraz jego stan psychofizyczny. Przypuszczając, iż kierujący wsiadł za kierownicę, będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających postanowili to sprawdzić.

Ich przypuszczenia potwierdził policyjny tester narkotykowy, którego wynik wskazał na obecność m.in. marihuany, amfetaminy oraz kokainy w organizmie niewypowiedzialnego kierowcy.
Młody wrocławianin przyznał się jedynie do tego, że poprzedniego dnia palił marihuanę. 

To nie był koniec interwencji oraz „niespodzianek”, które ujawnili funkcjonariusze, gdyż 25-latek woził przy sobie 140 porcji handlowych amfetaminy, które nieumiejętnie ukrył w bieliźnie.

Jakby tego wszystkiego było mało, to dodatkowo wyszło na jaw, że leciwe bmw miało cofnięty licznik. Wytłumaczenie takiego stanu rzeczy było następujące: auto w związku z wiekiem momentami ma nieczytelny licznik i musiało się to akurat zbiec w czasie z wizyta u diagnosty podczas obowiązkowego badania technicznego. Pytanie, czy to pojazd niedomaga czy jego właściciel miał problem z odczytaniem licznika?
                              
Teraz to sąd rozstrzygnie w kwestii, aż trzech przestępstw, których dopuścił się 25-latek oraz zdecyduje o jego dalszym losie.

mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

  • Stojące na jednej z wrocławskich ulic auta oraz oznakowany radiowóz Policji
  • Wskazanie w systemie stanu licznika przed kontrola i podczas kontroli drogowej
  • Biały proszek w foliowej torebce
Powrót na górę strony