Aktualności

Miniony weekend podsumowany przez wrocławskich policjantów

Data publikacji 13.05.2024

Ponad 1200 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci od piątku do niedzieli, zatrzymując aż 75 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadło także 28 osób poszukiwanych. Intensywna praca mundurowych doprowadziła również do wyeliminowania z ruchu aż 33 nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy po alkoholu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i podległych komisariatów, tylko w ubiegły weekend zrealizowali 1223 różnego rodzaju interwencje. Funkcjonariusze podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy m.in. w sytuacjach, kiedy widzieli, że naruszane jest prawo, a także interweniowali w zw. ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Intensywna praca wrocławskich policjantów doprowadziła również do wyeliminowywania z ruchu aż 33 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich jechał samochodem osobowym, gdy miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich. Nieodpowiedzialny 42-letni kierujący jechał osobowym volkswagenem, a swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu. O jego dalszym losie zdecyduję teraz sąd.

Funkcjonariusze zatrzymali także 28 poszukiwanych osób, a także 75 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

Policjanci, patrolujący codziennie stolicę Dolnego Śląska oraz powiat wrocławski nie ustają w wysiłkach, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz przyjezdnym.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 

Powrót na górę strony