Bieżące informacje

Zwycięstwo wrocławskich policjantów i policjantek w badmintonie oraz „Strength Challenge” podczas mistrzostw IPA Games 2026

Data publikacji 13.05.2026

Wczoraj i dzisiaj wrocławscy policjanci oraz policjantki reprezentujący Komendę Miejską Policji we Wrocławiu podczas Międzynarodowych Mistrzostw Świata Policji IPA Games 2026 zdobyli łącznie pięć medali — dwa złote, jeden srebrny oraz dwa brązowe. Funkcjonariusze wywalczyli medale w badmintonie oraz konkurencji „Strength Challenge”, promując ideę zdrowej rywalizacji ponad granicami.

Wielki sukces wrocławskich funkcjonariuszy podczas Międzynarodowych Mistrzostw Świata Policji IPA Games 2026 potwierdził ich doskonałą formę, determinację oraz sportowego ducha rywalizacji.

Dyżurny Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu kom. Łukasz Nowakowski podczas wczorajszych rozgrywek zdobył złoty medal w badmintonie, a także brązowy medal w grze deblowej, występując w parze z sierż. Sebastianem Szelczyńskim z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Kolejny ogromny sukces odniósł asp. szt. Michał Kawalec z Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, który zajął pierwsze miejsce w konkurencji sprawnościowo-wytrzymałościowej „Strength Challenge”.

Dzisiejszy dzień należał do wrocławskich policjantek, które również rywalizowały w badmintonie. Dyżurna Komisariatu Policji Wrocław-Stare Miasto asp. szt. Anna Janczur zdobyła srebrny medal w grze indywidualnej. Brązowy medal wywalczyła natomiast Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich asp. Danuta Łęcka.

W dekoracji oraz wręczeniu medali zwycięzcom wczoraj uczestniczył Komendant Miejski Policji we Wrocławiu insp. Rafał Siczek, który osobiście wspierał reprezentujących wrocławską komendę funkcjonariuszy.

Dzisiejsze medale wręczył I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu podinsp. Radosław Wasiak.

Osiągnięte wyniki są dowodem na ogromne zaangażowanie, wysoki poziom przygotowania oraz pasję funkcjonariuszy, którzy z powodzeniem łączą codzienną służbę z rozwijaniem sportowych umiejętności. Sukcesy wrocławskich policjantów i policjantek na arenie międzynarodowej stanowią powód do dumy dla całego garnizonu dolnośląskiej Policji oraz doskonale promują polską Policję poza granicami kraju.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników oraz godnego reprezentowania polskiej Policji na arenie międzynarodowej.

asp. szt. Anna Nicer
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu
Powrót na górę strony