Bieżące informacje

Chętni do służby w Policji mogą sprawdzić się na policyjnym torze przeszkód

Data publikacji 03.05.2021

Wrocławscy policjanci organizują spotkania dla osób zainteresowanych wstąpieniem do służby w Policji. Odbywają się one na terenie hali sportowej przy ulicy Poznańskiej 14 we Wrocławiu, gdzie uczestnicy mają możliwość zapoznać się z poszczególnymi etapami procesu rekrutacyjnego. Pod okiem policyjnych instruktorów z Wydziału Doboru i Szkolenia, można także sprawdzić się na specjalnie przygotowanym torze przeszkód, który rozstawiono zgodnie z wymogami egzaminacyjnymi. Koniecznie przyjdź i zobacz!

Mając na uwadze duże zainteresowanie młodzieży, szczególnie sprawami związanymi z wstąpieniem do służby w Policji, policjanci Wydziału Doboru i Szkolenia z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przeprowadzają zajęcia sportowe przygotowujące do testu sprawności fizycznej. Zajęcia na policyjnym torze przeszkód, funkcjonariusze prowadzą od godz. 12:30 do 14:00 w poniedziałki i w godz. 08:00-09:30 w czwartki, na terenie sali sportowej przy ulicy Poznańskiej 14 we Wrocławiu.

Podczas tych spotkań przyszli kandydaci mogą uzyskać od policjantów wszelkie odpowiedzi na nurtujące ich pytania, w tym także na te, dotyczące specyfiki służby, zarobków oraz całego procesu rekrutacji.

Adepci mają też możliwość sprawdzenia swojej tężyzny fizycznej na specjalnym policyjnym torze przeszkód, który jest jednym z etapów postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji. Zajęcia prowadzone są zgodnie z wytycznymi dotyczącymi korzystania z obiektów sportowych, związanymi z wystąpieniem stanu epidemii. W zawiązku z powyższym do hali wpuszczani są tylko kandydaci - bez osób towarzyszących, wyposażeni w środki ochrony osobistej.

Wszystkie osoby, zostaną zapoznane ze schematem pokonania sprawnościowego toru przeszkód. Każdy uczestnik będzie też mógł zobaczyć, jak poprawnie wykonywać kolejne ćwiczenia i jak robić to najszybciej. Kiedy przyszli kandydaci zobaczą, jak policyjny instruktor pokonuje kolejne przeszkody, sami będą mogli podjąć taką próbę.

Przypominamy, że chętni do udziału w zajęciach zobowiązani są wyposażyć się także w strój sportowy. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z Wydziałem Doboru i Szkolenia KWP we Wrocławiu pod nr tel. 47 871 34 47 lub 47 87 140 44.

Zespół Komunikacji Społecznej

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu


 

Powrót na górę strony
Polska Policja