Bieżące informacje

Pijany wrocławianin zbił szybę w drzwiach autobusu. Chciał rzucić butelką w stronę innego pasażera, z którym wcześniej się pokłócił

Data publikacji 01.05.2021

24-latek został zatrzymany przez wrocławskich policjantów, kiedy zbił szybę w autobusie komunikacji miejskiej. Miał 2 promile alkoholu w organizmie. Tłumaczył, że wysiadając, chciał rzucić szklaną butelką w innego pasażera, z którym się pokłócił. Trafił w szybę środkowych drzwi autobusu, które w tym czasie zamykały się na chwilę przed odjazdem autobusu z przystanku. Mężczyźnie może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartkowy wieczór policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego pojechali na ulicę Borowską, gdzie wezwał ich kierowca autobusu MPK. Okazało się, że podczas jazdy doszło do kłótni i utarczki słownej pomiędzy dwoma pasażerami. Na najbliższym przystanku jeden z nich postanowił wysiąść.

Kierowca chcąc odjechać już zamykał drzwi, kiedy niespodziewanie zobaczył jak wysiadający pasażer rzucił w stronę autobusu szklaną butelkę. Niestety, trafił nią w środkowe drzwi rozbijając szybę w drobny mak.

Mężczyzna nie oddalił się daleko i bardzo szybko został namierzony przez interweniujących policjantów. 24-letni wrocławianin został natychmiast zatrzymany. Przyznał się do zbicia szyby w drzwiach wejściowych do autobusu, tłumacząc, że chciał rzucić nią w stronę pasażera, z którym się pokłócił, jednak nie trafił i butelka uderzyła w drzwi uszkadzając je.

O szczęściu może mówić pasażer, który był celem ataku 24-latka. Gdyby szklana butelka uderzyła w tego mężczyznę, to zdarzenie nie zakończyłoby się samymi stratami materialnymi.

W trakcie czynności na komisariacie przy ulicy Ślężnej zbadano stan trzeźwości mężczyzny. Miał on w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Resztę nocy spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. O jego dalszych losach zadecyduje sąd.

Zgodnie treścią artykułu 288 Kodeksu karnego – „kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

sierżant Aleksandra Rodecka

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony
Polska Policja