Bieżące informacje

Kolejny raz wrocławska policjantka znalazła się w gronie zwycięzców!

Data publikacji 30.04.2021

W naszych szeregach jest spore grono mundurowych, którzy mają bardzo wiele sukcesów sportowych na swoim koncie. Jedną z nich jest nasza koleżanka – podkomisarz Justyna Szeglowska, która miniony weekend spędziła aktywnie, biorąc udział w „Maratonie na Raty”. Wygrała klasyfikację open kobiet i zajęła III miejsce w klasyfikacji ogólnej.

W minioną sobotę podkomisarz Justyna Szeglowska, która na co dzień służy w Wydziale Prewencji i Patrolowym Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu – osiągnęła kolejny sportowy sukces. Słynąca z udziału w niezwykle trudnych i wymagających górskich ultramaratonach, tym razem wzięła udział w wiosennej edycji zawodów „Maraton na Raty”.

Jest to impreza cykliczna, którą organizuje Stowarzyszenie Cała Oleśnica Biega wraz z Nadleśnictwem Oleśnica Lasy Państwowe.

Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja biegania oraz marszu nordic walking, jako najprostszych form rekreacji fizycznej. Zawodnicy startujący w zawodach mają do pokonania ponad dziesięciokilometrową crossową trasę w terenie leśnym.

Pomimo kontuzji, nasza koleżanka pokazała swoją siłę oraz charakter. Jak na funkcjonariuszkę przystało - nie poddała się i wzięła udział marszu nordic walking. Trasę pokonała z doskonałym wynikiem. Była to jedna godzina i 22 minuty.

Podkomisarz Justyna Szeglowska wygrała w klasyfikacji open kobiet i zajęła III miejsce w klasyfikacji ogólnej wśród wszystkich uczestników.

W najbliższym czasie planuje wystartować w biegu górskim Patrol Graniczny, który odbędzie się w Opawie (Czechy). Od startu do mety będzie miała do pokonania 53 kilometry. Zaś podczas Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich w Lądku – Zdroju czeka ją do przebiegnięcia aż 110 kilometrów!

Gratulujemy i bardzo cieszymy się z osiąganych przez Justynę sukcesów. Wszyscy trzymamy mocno kciuki podczas jej kolejnych startów.

sierżant Aleksandra Rodecka

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony
Polska Policja