Bieżące informacje

Małżeństwo poszukiwane listami gończymi zatrzymane przez wrocławskich policjantów

Data publikacji 29.04.2021

Wielogodzinna analiza i skrupulatna praca operacyjna policjantów z komisariatu przy Rydygiera doprowadziła do porannego zatrzymania małżeństwa poszukiwanego listami gończymi. Wobec mężczyzny w systemie widniało 26 podstaw poszukiwawczych, a wobec kobiety 22. Wspólne ukrywanie się zostało przerwane, 29-latek trafił do aresztu śledczego, a jego żona do zakładu karnego.

Wrocławscy policjanci prowadzili poszukiwania za przestępczym duetem będącym jednocześnie małżeństwem. Sprawa nie była prosta, bo poszukiwany mężczyzna ukrywał się od 2 lat na terenie całej Polski, zmieniając nieustannie miejsca pobytu i swój wygląd. Funkcjonariusze na podstawie pracy operacyjnej i wielogodzinnej analizy wytypowali miejsca, w których może przebywać zarówno poszukiwany mężczyzna, ja też jego poszukiwana małżonka.

We wtorek przed godziną 6. obserwacja jednego z tych miejsc przyniosła efekty. Policjanci zauważyli mężczyznę wychodzącego z mieszkania wraz z psem. Jednak ze względu na zmianę wyglądu funkcjonariusze nie mieli stu procent pewności, że to ten mężczyzna, którego poszukują. Funkcjonariusze podeszli do niego i widać było, że jest wyraźnie zaskoczony widokiem policjantów. Podjęte czynności legitymowania rozwiały wszelkie wątpliwości, a 29-latek był poszukiwany w związku z 26 podstawami poszukiwawczymi z terenu całej Polski.

W mieszkaniu, z którego wyszedł, znajdowała się jego żona, także poszukiwana w związku z 22 podstawami poszukiwawczymi. W przypadku tego małżeństwa naruszenia prawa dotyczyły głównie oszustw dokonywanych przy sprzedaży towarów w sieci.

Para została rozdzielona na minimum rok, bo tyle czasu za kratkami spędzi mężczyzna. Natomiast 32-latka trafiła do zakładu karnego i spędzi tam minimum 3 miesiące.

starszy sierżant Paweł Noga

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony
Polska Policja