Bieżące informacje

Policjanci poszukują osób mogących mieć istotne informacje dotyczące napadów rabunkowych z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Data publikacji 07.04.2021

Rozbój miał miejsce 22 czerwca 2019 roku przy ulicy Powstańców Śląskich na terenie działania funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki, którzy prowadzą w tej sprawie czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Wrocław Krzyki Zachód. Dwóch sprawców ubranych w ciemne bluzy z napisami ,,Pitbull’’ mający zasłonięte twarze, zastraszyli i doprowadzili do stanu bezbronności dwie osoby, którym następnie skradli pieniądze oraz telefon komórkowy. Ponieważ w związku z tym zdarzeniem, wykonano wiele czynności procesowych i poza procesowych, ale ostatecznie nie doprowadziły one do zatrzymania podejrzanych, za zgodą prokuratury podjęto decyzję o publikacji wizerunków osób mogących mieć związek ze sprawą.

Przypomnijmy, że do tego rozboju doszło około godziny 00:30, w dniu 22 czerwca 2019 roku przy ulicy Powstańców Śląskich we Wrocławiu. Mniej więcej na wysokości dawnego hotelu „Wrocław”, dwaj zamaskowani sprawcy ubrani w ciemne bluzy z napisami ,,Pitbull’’, podeszli do dwóch przechodzących tamtędy osób i zastraszając ich trzymanymi w ręku niebezpiecznymi przedmiotami, zażądali wydania przedmiotów wartościowych. Następnie skradli pieniądze oraz telefon komórkowy i uciekli.

Osoby, których wizerunki publikujemy, a które mogą mieć istotne informacje w sprawie, prawdopodobnie w dniu 21 czerwca 2019 roku, około godz. 23:03, przyjechały autobusem linii 110 z przystanku MPK Rondo Iwiny do Wrocławia. Wysiadły na przystanku przy ulicy Suchej — Dworzec Główny PKP około godziny 23:26. Następnie przeszły przez hol główny Dworca PKP Wrocław Główny, prosto do ulicy Piłsudskiego, gdzie wsiadły do tramwaju linii 11, którym pojechały do przystanku MPK przy pl. Powstańców Śląskich. Tam ślad się urywa, a ponieważ wykonane przez policję i prokuraturę czynności procesowe i poza procesowe, na tę chwilę nie doprowadziły do zatrzymania podejrzanych, podjęto decyzję o publikacji wizerunków osób mogących mieć związek z tą sprawą.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje dotyczące mężczyzn, których wizerunki znajdują się w materiale zdjęciowym zawartym poniżej, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki, osobiście lub pod numerem telefonu 601 812 319 lub 47 87 116 00.

Zespół Komunikacji Społecznej KMP we Wrocławiu

  • Zdjęcia przedstawiają wizerunki poszukiwanych mężczyzn
  • Zdjęcia przedstawiają wizerunki poszukiwanych mężczyzn
  • Zdjęcia przedstawiają wizerunki poszukiwanych mężczyzn
  • Zdjęcia przedstawiają wizerunki poszukiwanych mężczyzn
Powrót na górę strony
Polska Policja