Bieżące informacje

Wybrał się na przejażdżkę, pomimo że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie

Data publikacji 07.04.2021

57-latek nie był w stanie utrzymać prostego toru jazdy i od razu zwrócił na siebie uwagę policjantów. Postanowili przerwać jego przejażdżkę i zatrzymali mężczyznę do kontroli. Chwilę później okazało się, że ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W takim właśnie stanie jechał jednośladem ulicami wrocławskiego Ołbina. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Niestety nie wszyscy mieszkańcy naszego miasta czują się odpowiedzialni za bezpieczeństwo innych, czego przykładem zachowanie 57-letniego wrocławianina. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę policjantów patrolujących ulicę Jedności Narodowej, gdy jadąc rowerem, nie był w stanie utrzymać prostego toru jazdy. Natychmiast po tym, co zobaczyli, postanowili przerwać jego przejażdżkę i zatrzymali go do kontroli. Od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości wyszło na jaw, że ma aż ponad 3 promile alkoholu w swoim organizmie!

Cyklista w rozmowie z policjantami przeprosił za swoje zachowanie i nawet obiecał, że nigdy więcej będąc pod wpływem alkoholu, nie wsiądzie na rower.

Wykroczenie, którego się dopuścił, może wiązać się z nałożeniem mandatu karnego w wysokości 500 złotych i z taką karą będzie musiał się również liczyć ten nieodpowiedzialny rowerzysta. Nie kara jest tu jednak najważniejsza, a zagrożenie dla siebie i innych, jakie swoim zachowaniem spowodował.

Niestety takie przypadki jak opisany powyżej, nadal się zdarzają na naszych drogach. Będąc w stanie nietrzeźwości, niezależnie od środka transportu, jakim się poruszamy, sprowadzamy na uczestników ruchu ogromne ryzyko uszczerbku na zdrowiu, a w skrajnych przypadkach nawet utraty życia. Tylko w ubiegły weekend, wrocławscy policjanci wyeliminowali z ruchu 15 nietrzeźwych kierowców.

Pamiętajmy, że jeżeli nie mamy pewności co do stanu, w którym się znajdujemy, zawsze można zgłosić się do dowolnej jednostki Policji – każdemu bezpłatnie umożliwimy przeprowadzenie badania alkomatem.

Bądźmy rozsądni i odpowiedzialni. Nie warto ryzykować.

sierż. Aleksandra Rodecka

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu
 

Powrót na górę strony
Polska Policja